current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

Bezpieczeństwo dla systemów kolejowych

Zarządzanie bezpieczeństwem systemu kolejowego

Większe bezpieczeństwo i niezawodność w operacjach kolejowych – dzięki indywidualnie zaprojektowanym koncepcjom bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo i niezawodność to podstawowe wymagania dotyczące korzystania z systemów kolejowych i transportu publicznego – zarówno w ruchu pasażerskim, jak i towarowym. Aby bezpiecznie transportować pasażerów i towary z punktu A do punktu B, a także zapewnić bezpieczeństwo pracowników i aktywów przez cały czas, przedsiębiorstwa sektora transportu publicznego stają przed poważnymi wyzwaniami. Wśród nich są innowacje techniczne i zmieniające się warunki prawne i regulacyjne, ale także zmiana w sytuacji bezpieczeństwa globalnego.

Nasi eksperci zapewniają kompleksową pomoc – od przeprowadzania analiz ryzyka, tworzenia koncepcji bezpieczeństwa i ochrony po wdrożenie lub optymalizację systemów zarządzania bezpieczeństwem (SMS). Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w dziedzinie bezpiecznych operacji kolejowych pomożemy Ci uzyskać certyfikację, której potrzebujesz do działania.

Jednocześnie możesz zoptymalizować efektywność swoich operacji poprzez zwiększenie niezawodności systemów i aplikacji, redukcję przestojów, awarii i incydentów, a także zmniejszenie czasu konserwacji i napraw. Ostatecznie celem jest poprawa ogólnej atrakcyjności transportu publicznego i logistyki.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa w systemach i operacjach kolejowych? Skontaktuj się z nami!

Popraw poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich zainteresowanych stron

Świat stoi w obliczu stałych i często dramatycznych wydarzeń związanych z różnymi zagrożeniami, którymi należy zarządzać w najlepszy możliwy sposób. Systemy transportowe, w szczególności kolejowe, są wrażliwe.

Zapewniamy fachową wiedzę w zakresie ogólnej ochrony bezpieczeństwa kolejowego, w tym cyberbezpieczeństwa dla zastosowań kolejowych.

Dzięki naszej wiedzy na temat międzynarodowych norm i wytycznych dotyczących bezpieczeństwa kolei oraz odpowiednich polityk rządowych możemy pomóc w ocenie i opracowaniu środków bezpieczeństwa, które jednoznacznie identyfikują zagrożenia i pomagają skoncentrować się na pokonywaniu zidentyfikowanych słabości.

Pomagamy w opracowywaniu koncepcji i praktycznym wprowadzaniu odpowiednich procesów w celu zwiększenia bezpieczeństwa Twojego biznesu i Twoich klientów.

W centrum uwagi: Nasza procedura wprowadzania i optymalizacji systemów zarządzania bezpieczeństwem

Zarządzanie bezpieczeństwem kolejowym

Wprowadzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem w sektorze kolejowym

System zarządzania bezpieczeństwem (SMS):

System zarządzania bezpieczeństwem pozwala Ci, jako operatorowi udowodnić, że posiadasz odpowiednie instrumenty i środki do zarządzania zagrożeniami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony, które mogą wystąpić w operacjach kolejowych. W ramach systemu SMS opisujemy wszystkie związane z bezpieczeństwem etapy procesu i przepływy pracy, obowiązki personelu na wszystkich poziomach, a także wymaganą konserwację i ciągłe doskonalenie modelu SMS.

Nasi eksperci mogą zapewnić szerokie wsparcie podczas wprowadzania systemu zarządzania bezpieczeństwem w Twojej firmie. W Europie obowiązkiem jest posiadanie systemu SMS umożliwiającego udział w operacjach wysokotonażowego transportu kolejowego.

  • Koleje / przedsiębiorstwa kolejowe wymagają certyfikacji bezpieczeństwa wydanej przez krajowe organy ds. bezpieczeństwa (ang. NSA) zgodnie z rozporządzeniem UE 1158/2010 w celu uzyskania zezwolenia lub przedłużenia zezwolenia dla operacji kolejowych. Ta certyfikacja jest przyznawana tylko wtedy, gdy wprowadzono system zarządzania bezpieczeństwem.
  • Przedsiębiorstwa infrastruktury kolejowej wymagają autoryzacji bezpieczeństwa zgodnie z 1169/2010 w celu obsługi publicznej infrastruktury kolejowej. Istnieje kilka warunków dla tej autoryzacji bezpieczeństwa; jednym z nich jest to, że musiał zostać stworzony system zarządzania bezpieczeństwem.
  • Przedsiębiorstwa transportu miejskiego i przedsiębiorstwa transportu publicznego odnoszą korzyści z dobrowolnego wprowadzenia systemu zarządzania bezpieczeństwem i gotowości operacyjnej lub kontroli sprawności.

We wszystkich przypadkach nasi eksperci zapewniają wszechstronne wsparcie: Doradzają w zakresie organizacji i rozwoju procesów, pomagają w optymalizacji istniejących procesów systemu zarządzania bezpieczeństwem i wprowadzaniu nowych działań, a także pomagają uzyskać certyfikację lub autoryzację w zakresie bezpieczeństwa. Podczas wspólnych warsztatów opracowujemy praktyczny system zarządzania bezpieczeństwem, który spełnia wymagania prawne, ale jest osadzony w Twojej organizacji i uwzględniony podczas codziennych operacji. Oprócz pomocy w kształtowaniu procesu, pomagamy także w sporządzaniu oceny ryzyka, ustalaniu organizacji audytu i wdrażaniu systemu zarządzania dokumentami opartego na wymaganiach.

Doświadczenie i know-how dla większego bezpieczeństwa i ochrony w operacjach kolejowych

Nasi eksperci wspomagają Cię swoją wszechstronną wiedzą i szerokim branżowym doświadczeniem sprawdzonym w rzeczywistych operacjach. Skorzystasz również z naszego sprawdzonego w użyciu podejścia projektowego, które jest ustandaryzowane i zatwierdzone przez właściwe organy. Nasze usługi usatysfakcjonowały wielu klientów. Zobacz, co mamy do zaoferowania!

Masz dodatkowe pytania? Nasi eksperci z przyjemnością się z Tobą skontaktują.

Do pobrania

pdf Ulotka – Zarządzanie utrzymaniem (ECM) 1 MB Pobierz
pdf Ulotka – Bezpieczeństwo IT dla systemów kolejowych 178 KB Pobierz

To też może Cię zainteresować

Projekt MODSafe UE

To też może Cię zainteresować

Certyfikacja transportu kolejowego

Certyfikacja transportu kolejowego

Certyfikacja procesów i systemów zarządzania.

Więcej

Monitorowanie stanu technicznego

Monitorowanie stanu technicznego – TÜV Rheinland

Indywidualne rozwiązania w zakresie monitorowania stanu technicznego urządzeń przemysłowych i pojazdów szynowych.

Więcej

Optymalizacja utrzymania kolei

Utrzymanie taboru kolejowego

Optymalizacja utrzymania taboru kolejowego – certyfikacja ECM i więcej.

Więcej

Szkolenie w zakresie kolejnictwa

Seminaria dotyczące systemów kolejowych

Seminaria i kursy dotyczące kolejnictwa i systemów kolejowych

Więcej

Zarządzanie aktywami w sektorze transportu kolejowego i wycena aktywów

Zarządzanie aktywami dla sektora transportu kolejowego | TÜV Rheinland

Zapewniamy kompleksową pomoc w zarządzaniu aktywami infrastruktury kolejowej i pojazdami szynowymi

Więcej

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

Ostatnio odwiedzane strony serwisu