current language
dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:
Certyfikat Rejestracji dla Producentów i Dostawców do Iraku (CoR)

Certyfikat Rejestracji dla Producentów i Dostawców do Iraku (CoR)

Uzyskaj dostęp do irackiego rynku dzięki naszej usłudze certyfikacji i rejestracji producentów i dostawców do Iraku

Państwowe Przedsiębiorstwo ds. Targów oraz Usług Handlowych (The State Company for Iraqi Fairs and Commercial Services TSCIFCS), będące filią Ministerstwa Handlu Republiki Iraku wdrożyło system Certyfikatów Rejestracji (CoR – Certificate of Registration) dla producentów oraz dostawców z krajów eksportujących do Iraku.

Wdrożenie programu CoR rozpoczęło się w dniu 1 Października 2020 i jest stopniowo rozszerzane, w zależności od kategorii produktów, zgodnie z określonych harmonogramem. CoR jest obowiązkowym dokumentem dla producentów oraz dystrybutorów aby uzyskać zezwolenie na eksport do Iraku.

Celem programu CoR jest potwierdzenie wiarygodności producentów i dostawców, którzy chcą eksportować produkty do Republiki Iraku. Zapewnienie weryfikacji w kraju pochodzenia przed wejściem na rynek iracki promuje zarządzanie eksportem, chroni integralność środowiska handlowego, przy jednoczesnej ochronie konsumenta końcowego, minimalizacji ryzyka dla importerów oraz dystrybutorów. Korzyści obejmują również producentów i dostawców przez ułatwienie prowadzenia działalności, wyeliminowanie podróbek oraz szybkie wprowadzenie towaru do obrotu w Republice Iraku.

Szczegółowe informacje

Ważność certyfikatu Jeden rok
Czy badania próbek są wymagane?Nie

Zakres produktowy

Od końca wdrożenia programu, które nastąpiło 1 lipca 2021 wszystkie towary i ich producenci bądź dystrybutorzy eksportujący do Republiki Iraku objęci są obowiązkiem uzyskania CoR.

Harmonogram implementacji programu Certyfikatu Rejestracji dla Producentów i Dostawców do Iraku

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Zapytanie

Globalna sieć, lokalna obecność. Nasze placówki na całym świecie.

Lokalizacje

Znajdź nasze placówki na świecie

Dowiedz się więcej

Uwaga!

Zawartość naszej strony internetowej została opracowana z najwyższą starannością i zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. Nie możemy jednak wykluczyć braków w aktualności, kompletności lub dokładności treści strony.