current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:
translation missing: core_choose_country

Certyfikacja IATF 16949 – system zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym

Certyfikacja IATF 16949

Ugruntowane zarządzanie jakością w przemyśle motoryzacyjnym z certyfikatem IATF 16949

Sukces w międzynarodowym przemyśle motoryzacyjnym zależy od wysokich standardów, innowacji technicznych i najwyższej jakości w całym łańcuchu dostaw. System zarządzania certyfikowany zgodnie z IATF 16949 może pomóc w uzyskaniu dostępu do klientów na nowych rynkach. Uznawany za wiodący na świecie standard jakości w branży motoryzacyjnej, IATF 16949 łączy w sobie szereg wymagań producentów samochodów i producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) w jednej certyfikacji.

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na pytania i udzielą dalszych informacji na temat certyfikacji IATF 16949.

Zaplanuj recertyfikację IATF 16949 z wyprzedzeniem

Posiadasz certyfikat IATF od ponad dwóch lat? W takim razie zacznij planować ponowną certyfikację już teraz, aby zapewnić płynne przejście. Certyfikat IATF 16949 jest ważny przez trzy lata, po czym wymaga ponownej certyfikacji. Aby zapewnić zgodność z wymogami ponownej certyfikacji, należy pamiętać o następujących terminach: zaplanuj audyt recertyfikacyjny tak, aby odbył się nie później niż trzy lata po poprzednim audycie certyfikacyjnym lub wznawiającym). Dopuszczalny limit czasowy wynosi od -3 miesięcy do + 0 dni od daty ostatniego audytu certyfikacyjnego (wznawiającego). Nowy certyfikat IATF musi zostać wydany przed wygaśnięciem obecnego certyfikatu.
Co to oznacza w praktyce? Oto przykład:

  • 09/15/2020: Data ostatniego audytu wznawiającego lub audytu certyfikującego.
  • 12/22/2023: Certyfikat IATF 16949 jest ważny do tej daty.
  • 09/15/2023: Audyt ponownej certyfikacji musi zostać zakończony do tej daty. Audyt można jednak przeprowadzić do 3 miesięcy wcześniej.
  • 12/22/2023: Nowy certyfikat musi zostać wydany nie później niż 22.12.2023 r. z nowym okresem ważności, wynoszącym 3 lata.

Wymagania IATF 16949 - dowiedz się więcej z naszych materiałów do pobrania

pdf IATF 16949 - Certyfikowane zarządzanie jakością w przemyśle motoryzacyjnym - EN 357 KB Pobierz
pdf IATF 16949 wydanie 5 - Zasady certyfikacji - EN 283 KB Pobierz

Proces certyfikacji IATF 16949

Siedem etapów oceny procesów i systemów

Działania w kierunku strategii zintegrowanego zarządzania

Możliwe jest powiązane istniejącego w organizacji systemu zarządzania jakością z odpowiednimi branżowymi standardami lub normami dotyczącymi ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W ten sposób możliwe jest ustanowienie wspólnej strategii zintegrowanego systemu zarządzania, co stwarza doskonałe warunki do dalszego rozwoju działalności biznesowej organizacji.

Skorzystaj z naszej Bazy certyfikatów online Certipedia

Istnieje możliwość przechowywania certyfikatu TÜV Rheinland IATF 16949 w naszej internetowej bazie certyfikatów Certipedia. W tym celu otrzymasz spersonalizowaną stronę Certipedia, która podkreśli Twoje certyfikaty i zapewni neutralny dowód dla Twojego biznesu.

Odkryj naszą internetową bazę certyfikatów Certipedia

Zapoznaj się z naszą listą kontrolną IATF 16949

Nasza lista kontrolna IATF 16949 oferuje wstępny przegląd wszystkich istotnych obszarów, które zostaną ocenione podczas audytu. Skorzystaj z listy kontrolnej, aby ułatwić sobie przygotowanie do certyfikacji IATF 16949 i i z wyprzedzeniem zidentyfikować wszelkie potencjalne zagrożenia.

Lista kontrolna (PDF)

Koszty certyfikacji IATF 16949

Koszt certyfikacji IATF 16949 zależy od różnych czynników. Czynniki takie jak wielkość organizacji, zakres systemu zarządzania jakością i obecność istniejącego certyfikowanego systemu zarządzania dla certyfikacji łączonej mogą wpływać na czas trwania i koszt audytu. Ponadto IATF 16949 może służyć jako solidna podstawa dla zintegrowanych, połączonych certyfikatów, takich jak ISO 9001 i ISO 14001.

Ze względu na te zmienne, koszt certyfikacji IATF 16949 nie może być podany jako stała kwota. Z przyjemnością zaoferujemy Ci indywidualną wycenę opartą na konkretnych potrzebach Twojej organizacji.

Korzyści z certyfikacji IATF 16949

Czytaj więcej w Bazie Wiedzy

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

Ostatnio odwiedzane strony serwisu