current language
Newsroom dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

TÜV Rheinland Polska certyfikuje Toyota Motor Manufacturing Poland zgodnie ze Specyfikacją Techniczną IATF 16949:2016

Zabrze | 08.07.2024

Toyota IATF

TÜV Rheinland Polska ma zaszczyt poinformować, że Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) z zakładami produkcyjnymi w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach uzyskała certyfikat IATF 16949:2016 . Jest to pierwszy zakład produkcyjny Toyoty poza Japonią, który przeszedł kompleksowy proces certyfikacji systemu zarządzania jakością zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznej IATF 16949:2016.

IATF 16949:2016 to globalny standard w przemyśle motoryzacyjnym, który podnosi jakość procesów i produktów, minimalizuje ryzyko błędów i marnotrawstwa oraz zwiększa efektywność operacyjną. Certyfikacja ta jest nie tylko potwierdzeniem wysokich standardów jakościowych TMMP, ale również przyczynia się do zwiększenia zadowolenia i bezpieczeństwa użytkowników samochodów.

"Jesteśmy niezmiernie dumni, że mogliśmy wspierać Toyota Motor Manufacturing Poland w osiągnięciu tego prestiżowego wyróżnienia. Proces certyfikacji był wymagający, ale dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi obu zespołów, udało się osiągnąć cel, który stanowi potwierdzenie najwyższych standardów zarządzania jakością w TMMP. To ważny krok dla całego sektora motoryzacyjnego, który pokazuje, że polskie zakłady produkcyjne są w stanie spełniać najwyższe światowe standardy", powiedział Grzegorz Grabka, Dyrektor Działu Certyfikacji Systemów Zarządzania w TÜV Rheinland Polska.

TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND SP. Z O.O. jest liderem w implementacji systemów zarządzania jakością, stosując TOYOTA WAY, który obejmuje Toyota Production System (TPS), Kanban, Supplier Quality Assurance Manual (SQAM). Decyzja o certyfikacji IATF 16949:2016 jest odpowiedzią na globalne trendy w motoryzacji, potrzebę ciągłego doskonalenia i zapewnienia najwyższej jakości w całym łańcuchu dostaw. Przyczynia się również do realizacji wizji TMMP 2030 – bycia globalnym dostawcą napędów dla Toyoty oraz w przypadku pojawienia się możliwości biznesowej również poza nią. TÜV Rheinland, jako niezależna jednostka certyfikująca, jest dumna z możliwości wspierania TMMP w dążeniu do doskonałości i innowacji. Gratulujemy całemu zespołowi TMMP osiągnięcia tego kamienia milowego i cieszymy się na dalszą współpracę w kierunku poprawy jakości i bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej.

Skontaktuj się

Kontakt