current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

Bezpieczeństwo zajmuje najważniejsze miejsce w życiu każdego człowieka. Dotyczy to zarówno sfery zawodowej, jak i życia prywatnego. Jest także istotne z punktu widzenia wartości, którymi kieruje się w całej swojej działalności jednostka TÜV Rheinland Polska. Ostatnie w tym roku wydanie Jakości poświęcamy bezpieczeństwu, rozumianemu w wielu aspektach.

O tym, jak zapewniany jest spokojny i bezpieczny wypoczynek w Ośrodku Narciarskim Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, rozmawiamy z Piotrem Czają, Szefem Eksploatacji, Pełnomocnikiem ds. Jakości.

Odpowiednie zabezpieczenie powierzchni stalowych przed korozją jest gwarantem bezpieczeństwa użytkowania. W szerokim bloku tematycznym przedstawimy, co powoduje powstawanie korozji, w jaki sposób zabezpieczyć przed nią określone elementy, a także jak ważne są kompetencje personelu w tym zakresie.

Uwagę poświęcamy również zyskującym popularność biokominkom, których użytkownie wiąże się z koniecznością przestrzegania określonych zasad. O tym opowiada Krzysztof Podolec, Specjalista ds. Certyfikacji Wyrobów.

Bezpieczeństwo dotyczy również czystego powietrza, co jest zimą tematem numer jeden. Smog, bo o nim mowa, powodowany jest szczególnie przez tzw. niską emisję i zagraża zdrowiu i życiu człowieka. Szczególnie w sezonie grzewczym jest zjawiskiem o nasilonym charakterze. Artykuł wyjaśnia rolę przemysłu w występowaniu smogu i wymienia możliwości walki z zanieczyszczeniami.

Poruszamy również kwestię bezpieczeństwa w Internecie. W maju 2018 roku wchodzi w życie nowe Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W artykule na ten temat wyjaśniamy, co to oznacza m.in. dla sklepów internowanych, co się właściwie zmieni dla przedsiębiorców, a przede wszystkim, jakie prawa zyskają konsumenci.

Zapraszam do lektury
Janusz Grabka
Prezes Zarządu
TÜV Rheinland Polska