current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

Szumiś – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Szumisie to produkowane w Polsce szumiące misie, które powstały po to, aby zapewnić spokojny sen noworodkom i niemowlętom. W ciągu trzech lat działalności firma wprowadziła swoje produkty do blisko trzydziestu krajów na całym świecie. Na czym polega wyjątkowość tych zabawek i w jaki sposób firma dba o ich bezpieczeństwo? Zapytaliśmy Marcina Gawrońskiego, współwłaściciela, Członka Zarządu odpowiedzialnego m.in. za strategię rozwoju produktów marki, produkcję oraz zapewnieniejakości.

Nie ma chyba w Polsce rodzica małego dziecka, który nie wiedziałby czym jest Szumiś. Zakładając jednak, że wśród naszych czytelników są osoby, których dzieci zasypiały przy tradycyjnych kołysankach, proszę opowiedzieć na czym polega wyjątkowość tej przytulanki.

MARCIN GAWROŃSKI | Szumisie to szumiące misie, które powstały po to, aby zapewnić spokojny sen noworodkom i niemowlętom. Maluchy lubią zasypiać przy szumie, który przypomina im dźwięki, które słyszały w brzuchu mamy. Biały i różowy szum zamknięte w misiu wyciszają, budują poczucie bezpieczeństwa i pomagają spokojnie zasnąć.

Pomysł na markę Szumisie powstał podczas kolejnej bezsennej nocy, kiedy to moja wspólniczka, Ania Skórzyńska, próbowała utulić do snu swojego synka. Ten zasypiał tylko przy szumie suszarki. A dlaczego by nie zamknąć takiego szumu w przytulnym misiu – to była myśl Ani.

I tak powstały Szumisie – z doświadczenia rodziców i z misją pomocy kolejnym rodzicom i maluszkom w tych pierwszych miesiącach i latach życia. Wszyscy wiemy, jak ważny dla rozwoju dzieci jest sen. I wszyscy rodzice wiedzą, jak cenny jest sen po narodzeniu dziecka.

Firma odniosła sukces, poszerzyli Państwo linie produktów, Szumisie podbijają kolejne rynki zagraniczne. Jak się to wszystko zaczęło i jaki jest przepis na tak spektakularny sukces?

MG | Zaczęło się właśnie tak jak wspomniałem. Pomysł chwycił od razu w Polsce, bo odpowiada na realne potrzeby i rozwiązuje jakże powszechny problem. Problem, z którym borykają się rodzice na całym świecie.

Stąd też tak szybka i skuteczna ekspansja na kolejne rynki. W ciągu 3 lat działalności wprowadziliśmy markę do blisko 30 krajów.

Naszym walorem jest szybkość działania i duże doświadczenie w sprzedaży online. Mamy bardzo krótki lejek dystrybucyjny. Bazujemy na własnej produkcji, własnych magazynach lub wyłącznych dystrybutorach. Obecnie jednym z głównych naszych priorytetów jest również rozszerzenie dystrybucji w sklepach stacjonarnych na rynkach poza Polską. To wciąż istotny kanał sprzedaży w kategorii produktów dla dzieci.

Co zwiększa szansę na trwały sukces? Ciągły rozwój. Najgorsze, co można zrobić, to osiąść na laurach i odcinać kupony od sukcesu. Dlatego wciąż się rozwijamy: poszerzamy zespół, rozszerzamy kanały sprzedaży, wkraczamy na nowe rynki, rozwijamy nowe produkty i wciąż doskonalimy naszą produkcję.

Produkty przeznaczone dla niemowląt muszą spełnić restrykcyjne normy. W jaki sposób sprawdzają Państwo ich bezpieczeństwo?

MG | Kwestia bezpieczeństwa i jakości jest dla nas niezwykle istotna. Sami jesteśmy rodzicami i nie wyobrażamy sobie kompromisów w tym obszarze. Wszystkie produkty są zgodne z obowiązującymi normami dla produktów przeznaczonych dla dzieci już od dnia urodzenia.

Weryfikowane pod tym kątem są same misie, jak również materiały z jakich są wykonane. Dostawcy komponentów, na przykład materiałów, muszą wykazać, iż posiadają co najmniej certyfikaty: ,,bezpieczny dla dziecka” oeko tex. Bez tego nie ma mowy o nawiązaniu współpracy.

Jako że Szumisie to produkt, który wydaje dźwięki w bezpośrednim sąsiedztwie dziecka, weryfikacji podlega również głośność szumu. Dzięki temu Szumisie spełniają restrykcyjne wytyczne dot. zabawek dla dzieci.

Właśnie zamykamy proces uzyskania certyfikatu produkcji kontrolowanej. Ma on na celu potwierdzenie, że wyroby zgłoszone przez nas do procesu certyfikacji zachowują powtarzalność podczas kolejnych serii weryfikacyjnych, co oznacza stałą zgodność z wyznaczonym wzorcem jakości.

Fakt corocznej kontroli zakładu produkcyjnego przez jednostkę certyfikującą oznacza też zaostrzone wymagania w zakresie procesu kontroli linii produkcyjnej, kontroli jakości poszczególnych komponentów, prowadzenia dokumentacji technicznej, jak i bezpieczeństwa samego produktu końcowego. Nie boimy się tych zaostrzeń. Zapewnienie najwyższej jakości produktu to jeden z priorytetów w celach firmy.

Naszą przewagą jest to, że jesteśmy producentem. Możemy zatem śledzić proces produkcji od momentu zakupu materiału aż do momentu jegopakowania i wysyłki dla klienta.

Szumisie to także wysoka jakość, podkreślana w opiniach użytkowników. Ten element także podlega ocenie przy certyfikacji. Jak wygląda proces produkcji i samej certyfikacji?

MG | Aby wyprodukować wysokiej jakości produkt, kontrola musi być wielowarstwowa. Oznacza to, że weryfikujemy nie tylko ostateczny produkt, ale również poszczególne etapy produkcji. I tak, sprawdzamy jakość materiałów przed ich użyciem, weryfikujemy prawidłowość wykrojów - każdy Szumiś musi wyglądać tak samo, sprawdzamy jakość haftów, ich trwałość, prawidłowe umiejscowienie. Tak przygotowany materiał jest przekazywany do szwalni, gdzie następuje zszywanie wszystkich 28 elementów, z których wykonany jest Szumiś.

Do szycia używamy atestowanych nici, trwałych i bezpiecznych dla maluchów; przed napełnieniem produktów kulką silikonową sprawdzana jest jakość szycia – nie jest to kontrola wybiórcza, dosłownie każdy miś podlega weryfikacji; po wypełnieniu i zaszyciu, prawie gotowy produkt przekazywany jest do ostatecznej kontroli. Nasz dział brakarski sprawdza parametry produktu gotowego tj. waga, wielkość, objętość, jakość materiału, haftu, wykrojów, zgodność etykiet dołączonych do produktu czy wreszcie samą estetykę szycia.

Końcowe sprawdzanie naszych produktów następuje w momencie pakowania ich do opakowań, tuż przed wysyłką. Zatem na każdym etapie produkcji, produkt podlega naszej szczegółowej kontroli. To właśnie jest zapewnieniem najwyższej jakości i trwałości Szumisiów.

Jakie korzyści biznesowe wynikają z posiadania certyfikatu wydanego przez TÜV Rheinland?

MG | Po pierwsze – wizerunkowe. Dzisiejszy konsument jest bardzo świadomy i wymagający. Chce być pewny produktu, który wybiera. Certyfikat renomowanej, niezależnej organizacji jest wyróżnikiem jakościowym, informacją dla kupującego, że produkt jest bezpieczny. Co więcej, certyfikat mobilizuje nas do utrzymywania najwyższych standardów i ciągłego doskonalenia, czy to procesów produkcyjnych czy jakości materiałów. W przypadku produktu dla noworodków nie ma mowy o pójściu na skróty. Produkty poparte certyfikatami i raportami TÜV Rheinland Polska oraz ekspertyzami są na rynku wysoko cenione. Stanowią potwierdzenie wiarygodności i pomagają budować wizerunek odpowiedzialnego partnera, zorientowanego na działania projakościowe i nieustanny rozwój.

Usługi powiązane

Badanie zabawek

Badanie zabawek

Odpowiednie dla dzieci, bezpieczne i nietoksyczne: zajmujemy się badaniem i certyfikacją zabawek.

Więcej

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce

Zabawki kupuj wszystkimi zmysłami, nawet te inteligentne

Czytaj więcej

Badania i certyfikacja zabawek od kuchni

Czytaj więcej
Wywiad: Marcin Gawroński – współwłaściciel, Członek Zarządu odpowiedzialny m.in. za strategię rozwoju produktów marki, produkcję oraz zapewnienie jakości.
Kontakt

Kontakt