current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

O tym wydaniu Jakości

Tematem przewodnim drugiego w tym roku numeru magazynu Jakość uczyniliśmy wyroby medyczne. TÜV Rheinland Polska świadczy w tym obszarze szeroki zakres usług, tym samym dba o jakość i bezpieczeństwo, które w tym przypadku dosłownie wiążą się ze zdrowiem i życiem człowieka. Ta troska wpisuje się w system wartości i zasad przestrzeganych przez naszą firmę.

Zachęcam do przeczytania wywiadu z Prezesem Balton Sp. z o.o. Ten producent sprzętu medycznego może pochwalić się 37-letnią tradycją i innowacyjnymi rozwiązaniami, docenianymi przez odbiorców z całego świata.

Państwa uwagę kierujemy też na wytwórców wyrobów medycznych i obowiązujące ich restrykcyjne wymagania. Z tej perspektywy warto postawić na solidnego partnera i dowiedzieć się, z kim warto współpracować. O tym wszystkim w tekście Daniela Świątko, Regional Business Field Managera P.05 Medical – Europe, Kierownika Sekcji Wyrobów Medycznych TÜV Rheinland Polska.

O roli akredytowanego laboratorium w procesie potwierdzania bezpieczeństwa wyrobów medycznych opowiada z kolei Jarosław Pyclik, Specjalista ds. Wyrobów Medycznych, Audytor TÜV Rheinland Polska. Wyroby medyczne omawiamy również w kontekście sposobu badania wózków inwalidzkich, a także MDSAP, pojedynczego audytu systemu zarządzania jakością. O tym w artykułach Iwony Wrony i Sebastiana Mniszka z Sekcji Wyrobów Medycznych.

W tym numerze poruszamy też kwestię nowej normy ISO 45001, która ukazała się 12 marca br. i zastąpić ma obowiązujące standardy dotyczące BHP, w tym OHSAS 18001:2007 (tekst Jacka Sadowskiego, Kierownika Sekcji Certyfikacji Systemów Zarządzania).

Ponadto w magazynie, Leszek Zadroga, Kierownik Sekcji Spawalnictwa i Certyfikacji, radzi, jak prawidłowo przygotować dokumentację powykonawczą produkcji spawalniczej dla zleceniodawcy, a Magdalena Skoczylas, Ekspert TÜV Rheinland Polska, omawia analizę ryzyka w zabawkach. Z kolei Danuta Kędzierska, Kierownik Produktu, przedstawia społecznie odpowiedzialne zarządzanie łańcuchem dostaw.

Zapraszam do lektury
Janusz Grabka
Prezes Zarządu
TÜV Rheinland Polska