current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

O tym wydaniu Jakości

W tym roku mija dwadzieścia lat od rozpoczęcia działalności TÜV Rheinland Polska. Przez te lata towarzyszyło nam przekonanie zawarte w haśle „Wspólnie zmieniamy świat poprzez troskę o jakość życia”. Ta troska przejawia się między innymi w podejściu do zdrowia i bezpieczeństwa ludzi.

Dlatego też pierwsze wydanie Jakości w roku jubileuszowym poświęcamy właśnie temu tematowi. Rozpoczynamy wywiadem z Mirosławem Kołodziejem, Pełnomocnikiem Dyrektora ds. ZSZ największego szpitala klinicznego Lubelszczyzny, w którym rocznie przyjmuje ponad 50 tys. pacjentów. Nad ich bezpieczeństwem czuwa zespół blisko 3 tys. pracowników, postępujący według ściśle określonych procedur.

Dbanie o zdrowie to także profilaktyka m.in. poprzez ćwiczenia fizyczne na siłowni. W tym numerze można przeczytać o standardach związanych z jakością usług w klubach fitness oraz o badaniach bezpieczeństwa sprzętu. Na temat samych możliwości badawczych mówi Przemysław Zawodny, Kierownik Laboratorium Badawczego TÜV Rheinland Polska.

Ciekawym tematem w kontekście profilaktyki zdrowotnej jest także wpływ substancji chemicznych na nasze zdrowie. Zarówno w artykułach poświęconych rynkowi odzieżowemu, jak i w tekście na temat konserwantów w kosmetykach zwracamy uwagę na istotne kwestie bezpieczeństwa.

Zapraszam i życzę miłej lektury
Janusz Grabka
Prezes Zarządu
TÜV Rheinland Polska