Certification and Auditing şu dillerde mevcut:
Bulunduğunuz ülkenin web sitesini seçin
İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (İSGYS)

TÜV Rheinland'dan sertifikalı bir İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile sağlığı koruyun ve üretkenliği güvence altına alın

Şirketinizin geleceğini sürdürülebilir bir şekilde şekillendirmek, aynı zamanda çalışanlarınızın güvenliği ve sağlığı için önlemler almak anlamına gelir. Ne de olsa çalışanlarınızın performansı, şirketinizin bugün ve yarınki başarısının en önemli temellerinden biridir.

Ön koşul olarak iş sağlığı ve güvenliğinin profesyonelleştirilmesi

Sistematik, sertifikalı bir iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi ile daha verimli ve üretken iş süreçleri için temel oluşturur, çalışanlarınızın motive ve üretken olmasını sağlarsınız.

Profesyonel bir yönetim sistemi ve uygun belgelendirme ile iş kazalarını önler, devamsızlığı azaltır, verimliliği artırır, şirketinizi cazip bir işveren olarak konumlandırır ve kurumsal sorumluluğunuzun altını çizersiniz.

Yasal kesinlik ve çalışan memnuniyeti

Dahası: İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi belgesi, şirketinizin ve yöneticilerinin yasal güvenliğinin temelini oluşturur. Aynı zamanda çalışanlarınızın memnuniyetini sistematik olarak artırır, müşteri ve ortaklarınızın güvenini sürdürülebilir şekilde güçlendirirsiniz, böylece gelecekte de başarılı olmaya devam edebilirsiniz.

ISO 45001'e göre sertifikalı iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi

ISO 45001 sertifikası ile çalışanlarınızın önleyici korumasını ön plana çıkarmış olursunuz. Standardın bir diğer avantajı da mevcut yönetim sistemlerine etkin bir şekilde entegre edilmesidir.

Biz sizin güvenilir ortağınızız

Kapsamlı bilgi birikimimiz ve onlarca yıllık deneyimimizle, yönetim sistemlerinin belgelendirilmesinin bir parçası olarak iş sağlığı ve güvenliği ile iş sağlığı yönetimini profesyonelce yönetmenizde ölçülebilir ekonomik faydalar ve sürdürülebilir iş başarısına net bir odaklanma ile size destek oluyoruz..

Daha fazlasını buradan öğrenin:

Sıkça Sorulan Sorular :

Hepsini göster Hepsini gizle

1. İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi nedir?

İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, çalışanların iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak ve sürekli olarak iyileştirmek için bir şirkette kullanılan tüm önlemleri, süreçleri ve prosedürleri kapsar. Sistematik bir İSG yönetim sistemi, mesleki risklerin belirlenmesi ve değerlendirilmesinin yanı sıra tehlikelerin önlenmesine yönelik tedbirlerin planlanması, uygulanması, izlenmesi ve sürekli iyileştirilmesini içerir. İş güvenliği ve sağlığı ile ilgili olarak hem kısa vadeli hem de uzun vadeli hedefler gözetilmelidir. Bir iş güvenliği ve sağlığı yönetim sistemi, ilgili tüm yasal gerekliliklerin yanı sıra dahili yönergelere ve şartnamelere uyulmasını da sağlamalıdır. Bir iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin uygulamaya konulması, uluslararası ISO 45001 standardına göre belgelendirilebilir.

2. İş sağlığı ve güvenliği yönetimi nasıl tanımlanır?

Olası bir İSG yönetimi tanımı, çalışma koşullarını iyileştirmek ve çalışanlar arasında iş kazalarını ve işle ilgili hastalıkları önlemek için alınan önlemlerin sistematik olarak düzenlenmesini ve kontrol edilmesini kapsar.

3. İş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin faydaları nelerdir?

İş sağlığı ve güvenliği yönetiminin amacı, çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumak ve geliştirmek, şirketin verimliliğini ve üretkenliğini artırmak ve yönetmeliklere uygunluğu sağlamaktır. Sistematik bir yaklaşım ve ISO 45001 sertifikası bunu başarmaya yardımcı olur.