current language
Certification and Auditing şu dillerde mevcut:
Bulunduğunuz ülkenin web sitesini seçin
Daha güvenli ve sürdürülebilir olmak. Sistematik olarak. Gıda sektörüne yönelik belgelendirme çözümleri sayesinde!

Gıda sektörünüze yönelik belgelendirme

Daha güvenli ve sürdürülebilir olmak. Sistematik olarak. Gıda sektörüne yönelik belgelendirme çözümleri sayesinde!

Global trendler, paydaşların talepleri ve çeşitli pazar trendleri, gıda sektöründeki firmalar ve onların tedarik zincirlerinin karşısına sürekli yeni zorluklar çıkarıyor.

Bu firmalar, iklim değişikliğinin gıda sistemi üzerindeki tehdidi, hızla artan dünya nüfusu ve gelişmekte olan ülkelerde orta sınıfın yükselişiyle mücadele etme zorunda kaldıklarını fark ediyor. Daha gelişmiş ülkelerdeki yaşlanan nüfus, kentleşmeye eğitim ve teknolojik gelişmeler mevcut tüm firmaların karşısına ek engeller çıkartıyor. Küreselleşme de zaten karmaşık halde olan tedarik zincirini daha da etkiliyor ve gıda sektöründeki firmalar da günden güne daha fazla çevresel ve sosyal baskıya maruz kalıyor.

Güvenli bir şekilde üretilmiş, imal edilmiş ve ticareti yapılan gıda ve gıda ürünlerine karşı talepleri daha da artan müşteri memnun edebilmeniz için size yardımcı olmaya hazırız! Firmanızın gıda sektöründe sürekli değişen şartlarla başa çıkabilmesini sağlayabiliriz.

Gıda firmalarının güvenli ve sürdürülebilir olmalarını nasıl sağlayabiliriz?

An embedded media content from YouTube has been blocked. When loading or playing, a connection to the provider's servers is established and cookies are set. For more information, please see our privacy policy and cookie information.

Load

Covid-19 gıda sektörünü nasıl etkiledi?

Gıda zincirinde gitgide artan riskler gıda işletmeleri üzerindeki baskıyı daha da arttırıyor.

Videoyu oynat

Gıda Endüstrisinin Covid-19'la ilişkili karşılaştığı temel zorluklar nelerdir?

Cristina Martins, Covid-19 pandemisi süresince Gıda endüstrisini en fazla etkileyen dört büyük zorluğu açıklıyor.

Videoyu oynat

Pandemi gıda güvenliği talebini nasıl değiştirdi?

Uzmanımız Cristina Martins Covid-19 pandemisi süresince gıda tedarik zincirlerinin nasıl daha da karmaşık hale geldiğini açıklıyor.

Videoyu oynat

Gıda Tedarik Zincirindeki tüm sektörlere yönelik Çözümlerimiz mevcuttur

Birincil üretim
İşleme/imalat
Dağıtım, taşıma ve depolama
Konaklama, perakende, catering, hizmetler

  • Bir gıda üreticisisiniz
  • Endüstri, ticaret ve tüketiciler artık gıdanın üretilme şekli konusundaki taleplerini daha da arttırıyor
  • Müşteriler gıda güvenliği, hijyen, çevresel sürdürülebilirlik, hayvan refahı ve sosyal standartlara ilişkin doğrulanabilir kanıtlar istiyor
  • Bu kanıt olmadan işletme modeliniz riske girecektir
  • Tarımsal işletmelerin çeşitli ve karmaşık üretim yöntemleri, prosesleri ve ürünlerinin belgelendirilmesini zorlaştırıyor

  • Birincil ham maddeleri ya da ikincil ürünleri işleyerek yeniden satışa uygun gıda maddelerine çeviriyorsunuz.
  • Taleplerin oldukça yüksek olduğu bir kesişme noktasında yer aldığınız için son ürünlerinizin yasallığı ve uygunluğu konusunda yüksek düzeyde sorumluluk taşıyorsunuz.
  • Diğer yandan, ürettiğiniz ürünlerin kendi kalite ve gıda güvenliği standartlarınızı karşılamasını sağlamak zorundasınız.
  • Buna ek olarak bir de işverenler, ortaklar, müşteriler, yetkili makamlar ve diğer paydaşlara kalite, gıda güvenliği ve bitmiş ürününüzün kaynağı konusunda güvence vermeniz gerekiyor.
  • Artık bağımsız belgelendirme ticarete giriş noktası haline geldi ve gerekli özeni gösterdiğinizi kanıtlamak açısından bir zorunluluk olarak algılanıyor.

Gıdaların taşınması, depolanması ve dağıtımı alanlarında hizmet veren uzmanlar olarak üreticiler ile tüketiciler arasında hayati bir köprü oluşturuyorsunuz.

Gıda lojistiği, markalı ürünlerin üreticileri kadar popüler olmayabilir ancak tüm bir gıda zinciri boyunca hayati bir rol oynar.

Üreticiler olarak gıda güvenliği ve kalitesi konusunda sizlere bel bağlandığından, müşterileriniz sizden en üst düzeyde şeffaflık bekler.

Tüketiciler, gıda seçimi konusunda artık satın alma kararı verilirken gıdanın kaynağı, hayvan refahı, çevresel hususlar, sosyal standartlar ve çok daha fazla kritere bakıyor.

Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede harcanabilir gelir yükseldiği için tüketicilerin çoğu daha fazla şeffaflığa daha fazla para ödemeye hazır.

Ancak gıda standartlarının yüksekliğini kanıtlayabilmeleri için işletmelerin tarafsız bir kuruluştan tanınmış bir belgelendirme almaları gerekir.

Sürdürülebilirlik, sorumluluk ve şeffaflığı koruyun ve güven kazanın!

Gıda güvenliği ve kalitesi alanında tedarik zincirlerine ilişkin belgelendirme, değerlendirme ve çözümler sayesinde firmanız pazardaki değişikliklere karşı daha esnek hale gelir.

Belgelendirme, tüketiciler, iş ortakları ve yetkili makamlara önemli gereksinimleri karşıladığınızı ve üzerinize düşen sorumluluğu üstlendiğinizi göstermeye yarar. Şeffaflık ve karşılaştırılabilirlik sağlarken bir yandan kaynaklarınızı daha verimli kullanarak ve proseslerinizi optimize ederek zamandan ve paradan tasarruf sağlarsınız.

Aynı zamanda, markanızın itibarını ve mevcut müşterilerinizin bağlılığını güçlendirip daha kolay yeni müşteri kazanarak rekabet avantajı da elde edersiniz.

İster yerinde ister uzaktan, fark etmez. İhtiyacınız olduğunda hep yanınızdayız!

TÜV Rheinland denetmenlerinden oluşan deneyimli ağımız bize ihtiyaç duyduğunuz her an size destek sağlayabilir.

Tesisinizi yerinde ziyaret edebilir ya da denetimin bir bölümünü uzaktan yapabilir ve ihtiyaçlarınızı en iyi ve eksiksiz şekilde karşılayacak çözümü sunabiliriz!

Gıda endüstrisinde kalite, güvenlik, sorumluluk ve şeffaflık sağlanmasına yönelik TÜV Rheinland sertifikalı yönetim sistemlerinden oluşan yüksek performanslı yönetim sistemleri.

5 Dakikalık Rehberimizden en önemli bilgileri edinin

pdf Gıda Sektörüne Yönelik Belgelendirme Çözümleri - 5 Dakikalık Rehber 310 KB İndir

Hemen şimdi gıda belgelendirme uzmanlarımızla görüşün

Uzmanlarımızla görüşerek bir teklif alın