Certification and Auditing şu dillerde mevcut:
Bulunduğunuz ülkenin web sitesini seçin
Enerji Yönetim Sistemleri

Enerji Yönetim Sistemleri

TÜV Rheinland'dan sertifikalı bir enerji yönetim sistemi ile bugün enerjiyi bilinçli bir şekilde yönetmek önemlidir

Enerji dönüşümünün yaşandığı ve enerji maliyetlerinin arttığı bu dönemde, maliyetleri ve emisyonları optimize etmek ve şirketinizi sürdürülebilir bir şekilde rekabetçi tutmak için şirketinizin enerji dengesini aktif bir şekilde yönetmek her zamankinden daha önemlidir. Enerji yönetiminin merkezi bir bileşeni, enerji tüketiminin ve enerjiyle ilgili performansın kaydedilmesidir. Sadece bu değişkenleri bilenler onları kontrol edebilir. Ve böylece, enerji arzını en uygun şekilde düzenlemek ve farklı enerji kaynaklarına göre sürdürülebilir bir şekilde güvence altına almak için ellerinde araçlara sahip olurlar.

Enerji Yönetim Sistemi: Enerji dengesinin optimize edilmesi, ekonomik verimliliğin artırılması

Profesyonel, sertifikalı bir enerji yönetim sistemi ile şirketinizdeki enerji dengesini iyileştirir, CO2 emisyonlarını azaltır, kârlılığınızı artırır ve rekabet avantajlarını güvence altına alırsınız. Bir enerji yönetim sisteminin uygulanması sırasında, enerji verimliliğini artırmak için optimizasyon fırsatlarını da belirlersiniz.

ISO 50001'e göre Enerji Yönetim Sistemi

ISO 50001 belgelendirmesi ile enerji farkındalığınızı belgelemiş, şirketinizin olumlu imajını desteklemiş ve enerjinin daha verimli kullanılması için çalışanlarınız arasında farkındalık yaratmış olursunuz.

Enerji uzmanlarımızın kapsamlı uzmanlığı ve deneyimi sayesinde, belgelendirme süreci boyunca artan enerji maliyetlerine, tedarik kısıtlamalarına ve risklere karşı koyma fırsatlarını ortaya çıkaracaksınız.

Şirketinizi geleceğe hazırlayın ve ISO 50001'e göre enerji yönetim sistemi belgelendirmesi hakkında daha fazla bilgi edinin:

SSS Enerji Yönetim Sistemi

Hepsini göster Hepsini gizle

1. Enerji yönetimi nedir?

Enerji yönetimi, bir şirket veya kuruluşta enerji verimliliğini artırmaya ve enerji tüketimini azaltmaya yönelik sistematik bir yaklaşımdır. Kuruluşun tüm alanlarında enerji verimliliği önlemlerinin planlanması, uygulanması, izlenmesi ve iyileştirilmesini içerir.

2. Enerji yönetimi neden önemlidir?

Bir enerji yönetim sistemi, şirketlerin enerji maliyetlerini düşürmek ve karbon ayak izlerini azaltmak için enerji tüketimlerini ölçmelerine, izlemelerine ve optimize etmelerine yardımcı olur.

3. Neden bir enerji yönetim sistemi uygulamalıyım?

Profesyonel, sertifikalı bir enerji yönetim sistemi bir dizi avantaj sunar. Bir yandan, enerji tüketimindeki optimizasyon potansiyelini ortaya çıkarmaya ve böylece enerji maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur. Özellikle enerji maliyetlerinin arttığı dönemlerde bu, bir şirketin rekabet gücüne belirleyici bir katkı sağlayabilir. Buna ek olarak, enerji tasarrufu şirketinizin CO2 emisyonlarını da azaltabilir. Öte yandan, sertifikalı bir enerji yönetim sistemi enerji farkındalığınızı gösterir ve olumlu bir kamu imajına katkıda bulunur.

4. Bir enerji denetimi ne sıklıkla yapılmalıdır?

Enerji yönetim sisteminizin fiilen belgelendirilmesinden sonra, süreç optimizasyonunu ve standartlara uygunluğu gözden geçirmek için yıllık gözetim denetimleri gerçekleştirilir. Sürekli iyileştirme sürecinin belgelendirilmesini de içeren yeni bir belgelendirme, üç yıllık sürenin dolmasından önce gerçekleştirilir.

ISO 14001

ISO 14001 çevre yönetimi sistemleri

Çevre yönetimi sistemlerinizi ISO 14001’e göre belgelendiriyoruz.

Daha fazla

ISO 50001, Enerji Yönetimi Standardı

ISO 50001, Enerji Yönetimi Standardı

Enerji Yönetimi Standardı sertifikası size enerji-tasarrufu önlemlerini uygulamanızda yardımcı olur.

Daha fazla

İş sağlığı ve güvenliği ISO 45001

ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetimi | TÜV Rheinland

Yeni ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği kalite standardı.

Daha fazla