current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

Jak wygląda audyt społeczny?

W czwartym odcinku POZNAWAJ ŚWIAT OCZAMI EKSPERTÓW o swojej pracy opowiada Danuta Kędzierska, Audytor CSR w TÜV Rheinland Polska. W filmie można zobaczyć, jak zorganizowana jest praca w fabryce firmy Bolsius, największego w Europie producenta świec, wkładów i zniczy. Poziom zatrudnienia w całej firmie wynosi obecnie 1200 osób. Firma podejmuje wiele działań, aby spełniać wymagania standardów etycznego handlu i ochrony środowiska naturalnego. Jej wyroby trafiają do ponad 60 państw na całym świecie. Wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów Bolsius potwierdza certyfikat wydany przez TÜV Rheinland.

An embedded media content from YouTube has been blocked. When loading or playing, a connection to the provider's servers is established and cookies are set. For more information, please see our privacy policy and cookie information.

Load

Kodeksy dostawców marek społecznie odpowiedzialnych

Czytaj więcej

Społecznie odpowiedzialne zarządzanie łańcuchem dostaw

Czytaj więcej

Po przeciwnych stronach barykady

Czytaj więcej

Dokumenty do pobrania

pdf Standardy etyczne i socjalne przepustką dla małych i średnich przedsiębiorstw do współpracy z dużymi klientami 368 KB Pobierz
pdf Foresight CSR - wyzwania w łańcuchu dostaw 1010 KB PobierzPracownicy muszą być odpowiednio zmotywowani, aby dobrze wykonywać swoją pracę i dbać o jakość, pracować w bezpiecznych warunkach, ponieważ wypadki mogą prowadzić nie tylko do uszczerbku na zdrowiu, ale i do przestojów w produkcji. Dostawca nie może przymykać oczu na to, że surowce, z których korzysta mogą przyczyniać się do rozwoju konfliktów na świecie – mam tu na myśli głównie Demokratyczną Republikę Konga i kraje ościenne. Co z tego, że w ten sposób obniża cenę swojego wyrobu, skoro dla nas produkt wykorzystujący element wyprodukowany przez takiego dostawcę jest „niesprzedawalny”. Jakość, czy też cena i zrównoważony rozwój są więc ze sobą ściśle powiązane.

Czytaj więcej >>

Andrzej Stawski, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w Europie w Departamencie Zarządzania Łańcuchem Dostaw ABB

Certyfikacja SA8000

Czytaj więcej

Ocena dostawcy za pomocą audytu amfori BSCI

Czytaj więcej