current language
Turkey şu dillerde mevcut:
Bulunduğunuz ülkenin web sitesini seçin

Gıda Güvenliği için BRC Global Standardı

BRC Gıda Güvenliği Global Standardı – TÜV Rheinland

Uzaktan denetim ve belgelendirme

Uzaktan denetim ve belgelendirme

Uzaktan denetimlerimiz geleneksel denetim metodlarıyla aynı kalitede ve daha esnek bir olanak sunuyor. Buradan prosedürlerle ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yeni pazarlara açılan kapınız: gıda güvenliği belgelendirmesinde BRC Global Standardımız

İngilizce konuşulan pazarlarda çoğunlukla İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC) tarafından geliştirilen ve Global Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) tarafından tanınmış olan, gıda belgelendirmesine ilişkin BRC Global Standardı zorunlu kılınır. Yeni pazarlar geliştirmek için gıda güvenliğini artırmak mı istiyorsunuz?

Gıda güvenliği standartlarınızı BRC Global Standardına göre denetliyor ve belgelendiriyoruz. Birincil mallar üretiyor da olsanız -örneğin bir mezbaha olarak-, konserve veya hazır yemek gibi işlenmiş gıda ürünleri de satıyor olsanız, her türlü gıda işleme işletmesi BRC Standardı uyarınca belgelendirilebilir. Belgelendirmenin başarılı olmasının ön koşullarından biri de Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) kavramıdır. Burada bir tehlike analizi ve CCP (Kritik Kontrol Noktaları) uygulanır, ancak aynı zamanda kalite yönetimi belgelenir ve hijyen koşullarına ilişkin bir kanıtlar zinciri oluşturulur.

Tek bir noktadan ortağınız olarak genel gıda güvenliğinizi artırmak ve yeni pazarlara kapı açmak üzere size kapsamlı hizmetler sunuyoruz. BRC Global Standardı belgelendirmesi ve HACCP’nin yanı sıra ambalaj üreticilerinin BRC Global Ambalaj Standardı uyarınca ürünlerini belgelendirmesine olanak sunuyoruz.

Bir gıda güvenliği BRC Global Standardı belgelendirmesiyle yeni pazarlara açılmayı planlıyorsanız şimdi bizimle iletişime geçmenin tam zamanı!

Müşteri güveni ve yeni pazarlara açılma: BRC Global Standardıyla gıda güvenliği uyumu

Kelebihan sertifikasi BRC
Kelebihan sertifikasi keamanan pangan Anda dengan Standar Global BRC

BRC Global Standardı akreditasyonlu belgelendirmemiz, en yüksek gıda güvenliği standartlarına olan bağlılığınızı ortaya koyar, bundan esinlenen müşterileriniz ve iş ortaklarınız da ürünlerinize güvenir. Bu da önemli bir rekabet avantajı demektir. Ticaret ortaklarınızın net olarak tanımlanmış gerekliliklerini karşılayabilmek, yeni uluslararası pazarlara açılabilmenizi sağlar.

Güvenlik gereklilikleri uygulamak ayrıca aksaklıklara yol açabilecek potansiyel tehlikeleri proaktif bir şekilde fark etmenize olanak sağlayarak üretkenliğinizi artırır. Bu da garanti kapsamında gelebilecek talep riskini asgari düzeye çekmenin iyi bir yoludur.

BRC sınıfı gıda güvenliği için yerine getirmeniz gereken koşullar

Tujuh bagian BRC
Tujuh bagian Standar Global BRC untuk Keamanan Pangan

BRC Global Standardı gıda güvenliğine ilişkin net olarak tanımlanmış gereklilikler getirir. Global Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) tarafından kabul edilen bir standarttır, İngilizce konuşulan Avrupa ülkelerinde, Asya ve Amerika’nın büyük bir bölümünde yaygın olarak tanınmaktadır.

Gıda işleme veya gıda ambalajında faaliyet gösteren her firma aşağıdaki gereklilikleri yerine getirdikten sonra BRC Global Standardı belgelendirmesi alabilir:

  • İş gücü operasyonlarının Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları ( HACCP ) standardını yerine getirmesi
  • Etkin bir kalite yönetim sisteminin kurulmuş ve belgelenmiş olması
  • Ürünler, süreçler ve personele ilişkin kurum içi denetimlerin düzenli olarak yürütülüyor olması

BRC Global Standardı belgelendirmesi nasıl alınır

Gıda güvenliğinizi BRC Global Standardının önceden tanımlanan gerekliliklerine göre inceliyoruz ve belgelendiriyoruz. Başarıyla belgelenmenizin ardından ayrıca Certipedia sertifika veri tabanımızdan yararlanabilir ve test markamızın avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Uzmanlarımız aşağıdaki prosedürü izleyecektir:

  1. Ön denetim (opsiyonel)
  2. Belgelendirme denetimi
  3. Sertifika düzenlenmesi
  4. Tam kapsamlı yıllık denetimler ve yeniden belgelendirme

BRC belgeli gıda güvenliği – TÜV Rheinland

BRC Global Standardına göre gıda güvenliğinizi belgelendirme prosedürü

BRC Global Standardı belgelendirmesinde deneyimli ortağınız

Uzmanlarımız BRC Global Standardına göre gıda güvenliğinizin tarafsız ve şeffaf bir biçimde denetlenmesi için tek bir noktadan kapsamlı hizmetler sunar. Uluslararası gereklilikleri yerine getirirken ve bunun bir uzantısı olarak yeni pazarlara açılırken sizi destekliyoruz. Geniş ölçüde tanınan sertifikasyonumuz, yüksek kalite standartlarınızı müşterilerinize ve iş ortaklarınıza göstermenize olanak sağlar. Alınan sertifikalar Certipedia üzerinden görüntülenebilir ve günlük olarak güncellenir. Ambalaj üreticileri için de BRC Global Ambalaj Standardı uyarınca sertifikasyon çözümleri sağlıyoruz.

Gıda güvenliği standartlarınızı belgelendirme ile ilgileniyor musunuz? Uzmanlarımızla iletişime geçin!

BRC Global Standardı belgelendirmesi hakkında sıkça sorduğunuz sorulara cevaplarımız var:

pdf SSS “BRC Gıda Güvenliği” 273 KB İndir

Daha fazla bilgi

BRC Global Standartları İnternet Sitesi

BRC Standart Gereklilikleri

  • Işletmenizde HACCP standardı hali hazırda uygulanmış olur.
  • Etkili bir kalite sistemini oluşturmuş ve belgelemiş olur.
  • Ürünlerinizin, süreçlerin ve çalışanlarınızın düzenli iç denetimlerini yürütürsünüz.

Yeni Pazarlar

BRC sertifikası ile Uluslararası Gıda Standardını (IFS) birleştirin. IFS, üretim ve kurumiçi markaların nakliyesi için Alman ve Fransız perakende zincirlerinin şartnamelerini biraraya getirir.

Bu da dikkatinizi çekebilir

ISO 9001 Belgelendirmesi

ISO 9001 – TÜV Rheinland

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile etkinliğinizi arttırın, güven inşa edin.

Daha fazla

İletişim

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Son Ziyaret Edilen Servis Sayfaları