current language
Turkey şu dillerde mevcut:
Bulunduğunuz ülkenin web sitesini seçin

Sedex Denetimi (SMETA)

SMETA Sedex denetimi

Uzaktan denetim ve belgelendirme

Uzaktan denetim ve belgelendirme

Uzaktan denetimlerimiz geleneksel denetim metodlarıyla aynı kalitede ve daha esnek bir olanak sunuyor. Buradan prosedürlerle ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Sedex SMETA denetim formatıyla daha fazla şeffaflık ve güven

Yıllar geçtikçe sürdürülebilirlik konusu giderek daha önemli hale gelmiştir. Günümüzde şirketler doğal kaynakları sorumlu bir şekilde kullanmanın yanı sıra tedarik zincirleri genelinde etik ve sosyal sorumluluğu da teşvik etmelidir. Tedarikçi Etiği Veri Alışverişi, veya kısa adıyla Sedex, üyelerin sosyal ve etik performansları hakkında müşteri ve ortaklarına detaylı bilgiler vermesine olanak sağlayan ve global düzeyde tanınan bir online platformdur. Amaç tedarik zincirinin tamamını daha şeffaf hale getirmektir.

Uzmanlarımız SMETA’yı, yani Sedex Üyeleri Etik Ticaret Denetimini kullanarak şirketinizi denetlerler. Bu metodoloji iş standartları, sağlık ve güvenlik ve çevre yönetimi gibi alanları kapsar. SMETA kataloğu kurumsal sosyal sorumluluk alanında etkin birer denetim tekniği olduğu kanıtlanan doğru uygulamaları içerir.

Deneyimli denetmenlerimiz Sedex denetimine giden yolda kapsamlı bilgi birikimleriyle sizi destekler. Sedex Denetim Şirketi Grubunun lisanslı bir üyesi olarak, SMETA ilkelerine uygun şekilde Sedex denetimlerinin uygulanmasında güvenilir ortağınız olarak hizmetinizdeyiz.

SMETA denetiminiz hakkında daha fazla bilgi için uzmanlarımızdan birine ücretsiz olarak danışın!

Bir Sedex denetimi sorumluluk sahibi işletme modelinizin görülmesini sağlar

SMETA Sedex denetimlerinin avantajları

Uluslararası düzeyde tanınan bir Sedex denetiminin avantajlarından yararlanın. Dünyanın en yaygın etik denetim formatlarından biri olan Sedex sahada ihtiyacınız olan tek denetim prosedürüdür. Sedex üyeleri merkezi bir veri tabanı üzerinden müşteri ve ortaklarıyla açık bir şekilde bilgi paylaşımında bulunur. Sosyal ve etik sorumluluk ilkelerine bağlılığınızı ortaya koyarak imajınızı güçlendirin. Bir Sedex denetimi kurumsal vatandaşlığınızı tarafsız bir biçimde ortaya koyarak firmanızı ön plana çıkarır.

Sedex veri tabanının tüm avantajlarından nasıl yararlanırsınız

Firmalar Sedex denetimini tamamladıktan sonra Sedex platformuna kaydolur. Bu veri tabanı üretim sahalarınız hakkında tüm müşteri ve iş ortaklarınızın görebileceği şekilde değerli bilgiler paylaşmanıza olanak sağlar. Bunun yanında, tedarik zincirinizdeki çalışma koşulları hakkında veri toplayan bu platform idari konulardaki çalışmalarınızı destekler. Böylece tedarik zincirinizi üretken bir şekilde yönetirken Sedex ilkelerine de bağlı kalmış olursunuz.

Sedex üyeliği ve avantajları ilginizi çekiyor mu? SSS başlığı altında pek çok bilgi edinebilirsiniz.

Sedex denetiminizin üç aşaması

  1. Öz değerlendirme formunun gönderilmesi
    Sedex denetimine başlamadan önce tüm başvuru sahiplerinin bir öz değerlendirme formu doldurması gerekir. Formlar denetlenecek olan sahalar tarafından doldurulur.
  2. Yerinde Sedex denetimi
    Denetlenecek olan sahalar denetmenlerimiz tarafından ziyaret edilir. Bir denetim ekibi sosyal yönetim belgelerinizin SMETA kriterlerine uygunluğunu değerlendirir. Herhangi bir denetimin süresi, çalışan ve lokasyon sayısına bağlıdır.
  3. Rapor ve CAPR düzenlenmesi
    Sedex denetimi yapıldıktan sonra denetmenlerimiz sizin için düzeltici eylem planı oluşturur ve detaylı bir denetim raporu (SMETA Raporu ve CAPR) düzenler. Bu raporu Sedex veri tabanına yükleyebilirsiniz.

Sedex denetimi (SMETA)

Tecrübemizden yararlanın

SMETA formatında Sedex denetimleri için doğru yerdesiniz. Sedex Denetim Şirketi Grubunun lisanslı bir üyesi olarak kapsamlı uzmanlığımızla her adımda size destek sağlıyoruz. Uzmanlarımızın size sağlayacağı rekabet avantajına güvenin!

Uzmanlarımız Sedex, SMETA ve ilgili yönergeler hakkında size memnuniyetle bilgi verecektir. Bugün bizimle iletişime geçin!

Yanıtlarımız burada: Uzmanlarımız sıkça sorulan soruları yanıtlıyor

pdf SSS - Sedex denetimlerimiz hakkında sorular ve cevaplar 807 KB İndir

İletişim

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Son Ziyaret Edilen Servis Sayfaları