Remote Audits dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:
Zdalne audyty: Zdalne audyty i recertyfikacja | TÜV Rheinland

Rozwiązania w zakresie zdalnych audytów - cyfrowy audyt zdalny

Większa wydajność. Systematycznie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zdalnego audytu TÜV Rheinland!

Zmiany tworzą nową normalność. Globalizacja, cyfryzacja, konkurencja prowadzą do zmiany warunków, nowych zależności i nowych technologii. Przyszły sukces wymaga niezawodnego, zrównoważonego i innowacyjnego systemu.

TÜV Rheinland oferuje audyty na odległość, tak zwane "audyty zdalne", w zakresie certyfikacji systemów zarządzania. Efektywne i elastyczne rozwiązanie. Dostępne na całym świecie. Innowacyjne audyty zdalne przeprowadzane są w formie wirtualnego rozwiązania w czasie rzeczywistym. Dzięki czemu będziesz gotowy na przyszłość. Nieprzerwanie.

Zwiększenie elastyczności i obniżenie kosztów

Przeprowadzanie zdalnych audytów daje Twojej firmie wiele możliwości.

Dzięki usługom zdalnym firmy mają możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy, na przykład poprzez uniknięcie kosztownych dodatkowych wizyt audytora na miejscu. W ten sposób redukują niepotrzebną dodatkową pracę i zwiększają efektywność audytów i certyfikacji.

Ponieważ audytor nie musi odwiedzać firmy na miejscu, audyt - lub przynajmniej jego część - odbywa się online. Zmniejsza to nakład pracy, prowadzi do oszczędności w kosztach podróży i tym samym obniża całościowe koszty.

Koordynacja audytu z kilkoma uczestnikami jest dzięki temu przeprowadzana przy mniejszych kosztach, co prowadzi do większej elastyczności.

Nasze zdalne audyty zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ten sam poziom jakości i wiedzy technicznej, co nasze konwencjonalne metody audytu - w bezpieczny i elastyczny sposób.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o tym, jak dokładnie przeprowadzamy takie zdalne audyty, jakie wymagania muszą być spełnione przez obie strony oraz co zmieniło się w procesie audytowania i certyfikacji wraz z wykorzystaniem technologii cyfrowych.

Co to jest audyt zdalny? - Definicja

Audyt zdalny jest nową formą audytu, podczas którego fizyczna obecność audytora nie jest już bezwzględnie konieczna. Zamiast tego audytor wykorzystuje technologie cyfrowe do zdalnego połączenia. Technologie wykorzystywane w audycie zdalnym mogą obejmować następujące elementy:

  • Technologia transmisji strumieniowej na żywo, taka jak Skype for Business lub Webex
  • Transmisja na żywo w połączeniu z aplikacją mobilną na smartfonie lub tablecie
  • Transmisja na żywo w połączeniu z technologią smart glass i zestawami słuchawkowymi wideo

Warunki wstępne i ramowe dla audytów zdalnych: Co jest możliwe?

Ze względu na obecną sytuację, wiele jednostek akredytujących i właścicieli systemów określiło szereg specjalnych przepisów i indywidualnych wymagań dla standardów. Niektóre jednostki akredytujące dopuszczają również zdalne audyty i certyfikacje, które są przeprowadzane online.

Aby szybko i efektywnie wspierać firmy, przeprowadzamy wirtualne spotkania za pośrednictwem "Skype for Business ". Podczas tych spotkań następuje wymiana dokumentów w czasie rzeczywistym, a my weryfikujemy całą istotną dokumentację podczas audytu.

Aby proces ten przebiegał sprawnie i bez zbędnych opóźnień, przeprowadzamy z wcześniej audyt testowy.

Lista audytów, które mogą być przeprowadzane zdalnie:

Audyty
Certyfikacja
Zdalne audytowanie systemów zarządzania - proces i procedura audytowania

Zdalne audyty są obecnie prawdopodobnie najbardziej dyskutowaną formą usług zdalnych. O możliwości zdalnego audytowania wspomina już norma DIN EN ISO 19011 - norma dotycząca audytowania systemów zarządzania.

Istnieje wiele różnych form zdalnych audytów:

  • Kompletny zdalny audit (do 100%)
  • Ograniczony audyt zdalny – zawiera część zdalną oraz wizytę na miejscu
  • Ekspercki audit zdalny – audytorzy na miejscu są wspierani zdalnie przez wysoko wykwalifikowanych ekspertów.

W związku z pandemią koronawirusa, zapotrzebowanie na zdalne audyty stale rośnie. Sam proces zdalnego audytu nie różni się zbytnio od audytu na miejscu. Podobnie jak w przypadku audytu na miejscu, podczas audytu zdalnego prowadzone są rozmowy wstępne, które obejmują planowanie audytu, a następnie przegląd udokumentowanych informacji. Jednak w przeciwieństwie do audytu na miejscu, wszystkie dokumenty muszą być dostępne w formie cyfrowej.

W zależności od obszarów podlegających audytowi oraz od zgodności z wymogami technicznymi, audyt będzie zdalny w całości lub częściowo.

Czy jesteś zainteresowany zdalnym audytem w swojej firmie?

Zdalne certyfikaty

Po pomyślnym zakończeniu zdalnego audytu, ekspert może wydać certyfikat.

Zdalne audyty mogą być stosowane dla wielu ogólnych procedur certyfikacyjnych, takich jak te oparte na ISO 9001 lub ISO 27001.

Istnieją jednak pewne ograniczenia, np. gdy nie można uniknąć audytu na miejscu, jak w przypadku IATF 16949. W takim przypadku zdalna procedura certyfikacji nie jest dozwolona. W szczególnych przypadkach, firmy mogą wnioskować o przesunięcie terminów audytów.

W przypadku innych procedur certyfikacyjnych, takich jak BRCGS, obowiązują obecnie specjalne przepisy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych certyfikacji poprzez zdalny audyt?

Kto jest odpowiednim kandydatem do audytu zdalnego?

Zdalne audyty są szczególnie zalecane w przypadkach, gdy ograniczenia w podróżowaniu, takie jak te nałożone obecnie przez COVID-19, ryzyka zdrowotne lub zagrożenia związane z produktem stanowią problem dla audytu na miejscu.

Zdalne audyty są również przydatne i efektywne w przypadku, gdy firma posiada kilka zakładów oddalonych od siebie geograficznie.

Wymagania techniczne dotyczące zdalnego audytu przeprowadzanego przez TÜV Rheinland

O czym muszą pamiętać firmy i pracownicy, którzy chcą korzystać z usług zdalnych?

Aby móc w pełni korzystać z zalet audytu zdalnego, niezbędne jest pewne podstawowe wyposażenie techniczne. Obejmuje to odpowiednie urządzenia, takie jak laptop lub tablet, ale także odpowiedni dostęp do Internetu. Ponadto należy wcześniej wyjaśnić takie kwestie, jak ochrona i bezpieczeństwo danych oraz przyznawanie praw dostępu. Nasi eksperci chętnie udzielą wsparcia w przygotowaniach do audytu zdalnego.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Inne tematy, które mogą Cię zainteresować

Rozwiązania certyfikacyjne TÜV Rheinland

Dowiedz się więcej o naszej szerokiej ofercie usług w zakresie rozwiązań certyfikacyjnych dla każdej branży.

Czytaj więcej