current language
Turkey şu dillerde mevcut:
Bulunduğunuz ülkenin web sitesini seçin

SEÇ Yönetimi

Şantiyeler ve tesislerde SEÇ yönetimi | TÜV Rheinland

SEÇ yönetim sistemimizle şantiye ve tesis güvenliğinizi belgeleyin

Şantiyeler ve tesisler hem insanlar hem de çevre için pek çok risk ihtiva eder. Sağlık emniyet ve çevre (SEÇ) yönetimi, yasal düzenlemelerin ve güvenlik standartlarının yerine getirilmesini sağlar.

Kapsamlı SEÇ yönetiminin bir parçası olarak proje boyunca size yardımcı olması için SEÇ yöneticilerimizden veya ekiplerimizden birini size tahsis ediyoruz. Bu profesyoneller planlama aşamasında ve inşaat süresince, hatta proje tamamlandıktan sonra dahi doğru ve amaca yönelik önerileriyle yanınızda olabilirler. Uygulanan SEÇ sistemi bu esnada sürekli olarak değerlendirmeye alınır ve ilgili tedbirlerin sonuçlarına ilişkin kapsamlı raporlama sizlere sunulur.

Bizimle çalıştığınızda, iş sağlığı ve güvenliği alanında global ve engin deneyime sahip olan güvenilir bir ortak olduğumuzu göreceksiniz. Alanında özel olarak yetiştirilen çalışanlarımız, projelerinizi güvenli, yasalara uygun ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmenize yardım edeceklerdir.

Şantiye / tesis güvenliğinizi bizim SEÇ yönetimimiz ile optimize etmek ister miydiniz? Daha fazla bilgi için hemen uzmanlarımızla iletişime geçin!

SEÇ ile optimum organizasyon ve mevzuata kesin uygunluk

SEÇ yönetiminden yararlanın - faydalar | TÜV Rheinland
Bir bakışta SEÇ yönetiminin avantajları

SEÇ yönetimi, projenizdeki süreçleri optimize etmenize ve bunun yanında verimlilik, kalite, güvenlik ve zaman açısından kazanç sağlamanıza yardım eder. Hem maliyetlerinizi azaltırken hem de inşaat planınıza sadık kalmayı garanti etmiş olursunuz. Olası güvenlik kusurları ve riskli durumlar zamanında tespit edilir ve uygun emniyet tedbirleriyle ortadan kaldırılır. Bu da iş kazalarını ve projenin kesintiye uğramasını önlemenizi sağlar.

SEÇ yönetimi, ilgili ulusal ve uluslararası yasa ve standartlara uygun olarak çalışmanıza yardım eder. Bu ayrıca müşterilerinize, çalışanlarınıza ve iş ortaklarınıza sağlık, çevre koruma ve güvenlik konularını ciddiye aldığınızı gösterir ve kurumsal imajınızı güçlendirir. Tüm bunlar size önemli bir rekabet üstünlüğü sağlar.

Şantiye / tesis güvenliğiniz için sunduğumuz SEÇ yönetimi hizmetleri

SEÇ yönetiminin bir parçası olarak projenin tamamında ve hedeflerinize odaklanırken size rehberlik sağlamak üzere SEÇ yöneticilerimizden, hatta uzman ekiplerimizden birini size tahsis ediyoruz. Görevlendirdiğimiz kişi veya kişiler planlama ve proje aşamalarının yanı sıra projeniz tamamlandıktan sonra da size yardımcı oluyor.

 • Şantiyede / tesiste SEÇ ekibinin oluşturulması ve yönetimi; mevcut durum ve belirtilen işletme hedefleri arasında objektif kıyaslama; proje ve inşaat yönetimi danışmanlığı.
 • Gereken belge ve planların oluşturulması (SEÇ planı, SEÇ el kitabı, raporlama sisteminin uygulanması, inceleme ve görüşme planı, genel şantiye bilgilendirmesi için eğitim ve talimat belgeleri)
 • SEÇ sisteminin uygulanması ve verimliliğin değerlendirilmesi
 • Yönetim desteği:
  • Kriz / acil durum yönetimi (yönetim yapılarına ekleme, acil durum planlarının oluşturulması)
  • Üçüncü taraf işletmelerin yönetimi (ön yeterlik, denetimler, yüklenicilerin SEÇ değerlendirmesi)
  • Tehlikeli madde yönetimi (tehlikeli madde kayıtları, tehlikeli maddelerin depolanması)
  • Çevre yönetimi (atık ve su yönetimi)
  • İzin yönetimi (onay prosedürü)

 • Vinç ve iskele konstrüksiyonunun koordinasyonunda destek ve yangını önleme konseptlerinin uygulanması
  Tesislerin güvenli kullanımına yönelik tedbirlerin geliştirilmesi (örneğin belli bir proje için hangi depo, ulaştırma ve montaj imkanlarının uygun olduğunun kontrol edilmesi ve ardından en uygun olanların seçilmesi)
 • Aldığımız tedbirlerin sonuçlarının kapsamlı dokümantasyonu

SEÇ yönetimindeki uzmanlığımızdan yararlanın

Konusunda özel olarak yetişmiş uzmanlarımız projelerinizde uluslararası düzeyde deneyime sahiplerdir. Gerekli uzmanlığı, fiziksel yetkinliği ve üst düzey sosyal becerileri taşırlar. İnşaat projelerinize yardım ederken büyük resmi gözden kaçırmadan, güvenlikle ilgili en küçük detayların farkında olurlar. Yasalarda yapılan değişiklikler, proje süreçleri veya güvenlik gereklilikleri gibi konularda ofisten gelen destek sayesinde uzmanlarımız her daim güncel değişiklikleri takip eder.

İnşaat / tesis güvenliğini artırmak ve SEÇ yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Bugün uzmanlarımızla bir görüşme ayarlayın!

Bu da dikkatinizi çekebilir

İnşaat Risk Değerlendirmeleri ve Kalite Güvence Planları

Risk Değerlendirmeleri ve Yapı Alanında Kalite Güvencesi Planları

Doğru Yapı Alanının Saptanması için Planlama Danışmanlığı

Daha fazla

İletişim

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Son Ziyaret Edilen Servis Sayfaları