current language
Turkey şu dillerde mevcut:
Bulunduğunuz ülkenin web sitesini seçin

Patlamadan Korunma Testleri ve Belgelendirme

ExProt ve IECEx belgelendirme hizmetleri

Patlamadan korunma konusunda ürünlerinizi belgelendirin

Dünya genelinde çeşitli pazarlara erişebilmeniz için, potansiyel olarak tehlikeli veya patlayıcı ortamlarda kullanıma yönelik elektrikli ve mekanik bileşen ve ekipmanların patlamalara karşı dayanıklılık belgelerinin güncel olmaya devam etmesi gerekir. Bu durum üreticileri, distribütörleri, perakendecileri, tüketicileri ve ekipman sistemlerinde değişiklik yapan operatörleri ilgilendirir. Patlayıcı ortamlarda kullanılan tüm ürünlerin belli yerel, ulusal ve uluslararası standartlara uygun belgelendirmeye sahip olmasını sağlamak zorunda olurlar.

Tüm belgelendirme planlarının ilk aşaması tehlikeli alanlarda kullanılan ürünlerin güvenlik seviyelerini tanımlamak olsa da, bu planların kapsamı, uygulama alanlarının sınıflandırılması ve işletim gereklilikleri farklılık gösterir. Patlamadan korunma uzmanlarımız özel durumlar için en uygun belgelendirme haritasını belirlemede size yardımcı olur.

Patlamalara karşı yeterli korumayı gerekli kılan tüm yerel ve/veya dünya çapındaki standartları yerine getirmek üzere global olarak tanınmış Onaylanmış Kuruluş (ATEX), Ex Test Laboratuvarı ve Belgelendirme Kurumu (IECEx 02) olarak size destek sağlıyoruz.

Patlama testleri ve belgelendirmeyle ürünlerinizin güvenliğini kanıtlayın. Bugün uzmanlarımızla görüşün!

Patlamalara karşı dayanıklılık belgelendirmesi ile güvenliliği, rekabet gücünü ve kârlılığı sağlayın

ATEX Onaylanmış Kuruluş, yetkili bir IECEx 02 Ex Test Laboratuvarı ve Belgelendirme Kurumu olarak size global düzeyde tanınan bir test ve belgelendirme hizmeti sunuyoruz. Zorlu pazarlara erişmek ve rekabet avantajı elde etmek için tam uygunluk sağlamanıza yardım ediyoruz. Global uzman ağımız yerel olarak ürünlerinizi etkileyen düzenlemeleri, direktif ve gereklilikleri tespit edebilmektedir. Uyumlaştırılmış standartlar ve ortak test protokolleri uygulayan uzmanlarımız onay sürelerini kısaltabilmekte ve herhangi bir bölgede ürün değişiklikleriyle ilişkilendirilen maliyetleri azaltabilmektedir. Tek bir noktadan sunduğumuz hizmetlerle denetim ve belgelendirmeniz hızlı bir şekilde gerçekleşir. Dünyanın herhangi bir yerinde öngörülen kalite ve güvenlik standartlarına uygunluk sağlayarak kurumsal yükümlülüğünüzü azaltın.

Patlamadan korunmada yetkili ve ihtisaslı hizmet

Patlamalara karşı koruma testi, sertifikasyon ve belgelendirmeye ilişkin kapsamlı hizmetlerimiz aşağıdakileri içerir:

 • Kontrol ve güvenlik cihazları dahil olmak üzere, potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda kullanılan elektrikli ve elektrikli olmayan tüm parça ve ekipmanlar
 • Risk analizi
 • Saha incelemesi
 • Tesisler ve tesisatlar için uzman hizmetler
 • Fabrika denetimi
 • Ürün ve personel belgelendirme, sertifikasyon

Patlamadan korunma belgesi almanıza yardım etmek için:

 • Size tam kapsamlı bir rapor ve teknik destek sunuyoruz
 • Uygulanmakta olan yönetmelik ve standartları tespit ediyoruz
 • Belli ürünlerin veya uygulanan koruma metotlarının denetimi için akredite Yetkili Kurum katılımı sağlayarak uygunluk rotanızı belirliyoruz
 • Sağlık ve güvenlik gerekliliklerine göre ürünlerinizi, prototiplerinizi, bileşen ve düzeneklerinizi test ediyoruz
 • Sonuçları değerlendiriyor ve bulgularımızı raporluyoruz
 • Spesifik belgelendirme gerekliliklerine uygun teknik dosyayı oluşturuyoruz
 • Uygunluk belgesi beyannamesini hazırlıyoruz
 • Ex-mark veya Ex-proof yoluyla yönetmelik uygunluğunu doğruluyoruz
 • Tip onayı ve belgesi düzenliyoruz

Avrupa ve global pazarlara sürülecek bileşen, ekipman ve sistemlerin maksimum güvenliği, fonksiyonelliği ve güvenilirliği için akıllı çözümler sunuyoruz. Tasarımdan üretime, kurulumdan işletime kadar, belgelendirmeyi başarıyla gerçekleştirmenize yardım etmek için gereken uzmanlığa, akreditasyon ve prosedürlere sahibiz.

Potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda kullanılan ekipmanlar için kapsamlı test ve belgelendirme hizmetleri.

Patlamalara karşı doğru ve ihtiyatlı koruma belgelendirmesinde global ortağınız

Patlayıcı ortamlarda işletme güvenliği konusunda tanınmış ve deneyimli bir hizmet sağlayıcısı olarak ilgili düzenlemelere uygun şekilde kritik patlamalara karşı koruma testleri yapma ve belgelendirme yetkisine sahibiz. Dünya çapındaki uzmanlarımız ve denetmenlerimiz sizlere ATEX 95 (94/9/EC) Yönetmeliği (Ürün ve Üretim Kalite Güvencesi) ve IECEx 03 Belgeli Hizmet Tesisleri planı gibi Avrupa ve uluslararası düzenlemelere uygun şekilde üretim sistemi belgelendirmesi ve tesis onayı hizmetleri sunuyor. Global uzman ağımız özel gereksinimlerinize göre uyarlanan çözümler hazırlıyor. Personelinizin en yüksek güvenlik standartlarına göre bütünlük arz eden bir yetkinliğe sahip olmasını sağlamak amacıyla personelinizi eğitmek üzere IECEx akreditasyonuna sahibiz. Uygulama kapsamında yetkinlik birimlerine göre IECEx 05 uygunluğu ve teknik yeterliğin yanı sıra Personel Yetkinlik Belgesi (CoPC) düzenleme yetkisine sahibiz. AB Onaylanmış Kuruluş ve Belgelendirme Kurumu olarak referanslarımız kapsamlı uzmanlığımıza, deneyimimize ve dünya pazarlarında çeşitli ürünler için patlamalara karşı dayanıklılık konusunda uygun belgelendirmeyi sağlamada dünya çapındaki varlığımızı ortaya koymaktadır.

Patlamalara karşı koruma testleri ve belgelendirme hizmetimizle piyasada başarıyı yakalamanıza nasıl yardım edebileceğimizi öğrenin.

Şimdi bir hizmet temsilcisiyle görüşün!

Bu da dikkatinizi çekebilir

Patlayıcı Ortamlarda Operasyonel Güvenlik

Patlamadan korunma ve işletme güvenliği

İşletmenizin güvenliğini sağlamak için tehlikeli alanları analiz ederek sınıflandırıyoruz ve kurulumları gözetim altında tutuyoruz.

Daha fazla

Functional Safety Product Assessment

Electromagnetic Compatibility (EMC)

İletişim

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Son Ziyaret Edilen Servis Sayfaları