current language
Turkey şu dillerde mevcut:
Bulunduğunuz ülkenin web sitesini seçin

Patlayıcı Ortamlarda Operasyonel Güvenlik

Patlamadan korunma ve işletme güvenliği

Patlamadan korunma hizmetimizle tehlikeli alanlarda işletme güvenliğini sağlayın

Potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda kullanıma yönelik ekipmanların güvenli işletimini, koruyucu sistemlerin sağlam ve işler durumda olmasını sağlayın. Yangın ve patlamalara karşı korunma konusunda yetkili bir denetim kurumu olarak, tesis ve ekipmanların güvenli bir şekilde işletilmesini sağlayarak kimya, petrol, gaz ve diğer sektörlerde çalışanları destekliyoruz.

Uzmanlarımız analizle birlikte tehlikeli alan sınıflandırması yapıyor, tehlikeli ortamlardaki yeni veya işler durumdaki ekipman ve kurulumların gözetimini yapıyor ve patlamadan korunma belgenizi düzenliyor. Tesisinizde genel güvenliği artırmak üzere düzenlenen bir önlem listesiyle risk değerlendirmenizi tamamlıyoruz ve yüksek riskli işletmeler için patlamadan korunma belgesi sağlıyoruz. Mülkünüzü ve ekipmanlarınızı koruyacak ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlayacak deneyime ve uzmanlığa sahibiz.

Patlamadan korunma altyapınızın istenmeyen sonuçlarla karşılaşmasını önleyin. Bugün bir hizmet temsilcisiyle görüşün!

Patlamadan korunma stratejilerimizle gereken özeni gösterdiğinizi kanıtlayın

Planlama hatalarını önleyin ve sorunsuz işletimi kolaylaştırın. Kayıp veya hasarlar nedeniyle açılan mahkeme davalarında gerekli özeni göstermiş olduğunuzu ortaya koymanıza yardım edebiliriz ve sigorta taleplerinin söz konusu olması durumunda talebinizi destekleyecek somut gerçekleri size sağlayabiliriz. Bireysel işletim güvenliği programınızı oluşturmak üzere kapsamlı çözümlerimizden yararlanın.

Patlayıcı ortamlar için ATEX risk değerlendirme ve işletim güvenliği hizmetleri

Patlayıcı ortamlarda işletme güvenliğine giden yol
Tehlikeli alanların sınıflandırılmasından patlamalara karşı koruma konseptlerine kadar tesisinizde işletim güvenliğini sağlamanıza yardım ediyoruz

Tesisinizdeki tehlikeli alanları analiz ettikten, sınıflandırdıktan ve bölgelere ayırdıktan sonra işletme güvenliği konseptleri geliştiriyor ve güvenli ve kusursuz operasyonlara yönelik stratejiler uyguluyoruz. Uygun makine, ekipman ve sistemleri seçmenize yardım ediyoruz ve kurulum süreçlerinizin gözetimini yapıyoruz. Uzmanlarımız reaktör, pompa, kompresör ve taşıma sistemleri gibi patlamalara karşı dayanıklı olması gereken cihazları test ediyor. Elektrikli ekipmanlarınızın kapasitesini ve acil duruş ve koruma sistemlerinizin fonksiyonunu doğruluyoruz. Doğru bir risk değerlendirmesi için ek işletim güvenliği dokümantasyonu sağlıyoruz.

Hizmetlerimizin tümü aşağıdaki standartlara uygun olarak sunuluyor:

  • Endüstriyel Sağlık ve Güvenlik Mevzuatı (Almanya: BetrSichV)
  • Patlayıcı ortamlarda tehlike altında olan çalışanların sağlık ve güvenliğinin iyileştirilmesine yönelik asgari gereklilikleri öngören 1999/92/EC (ATEX 153, eski ATEX 137) Yönetmeliği
  • Potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda kullanıma yönelik ekipman ve koruma sistemlerine ilişkin 20 Nisan 2016 tarihli 2014/34/EC (ATEX 113, eski ATEX 95) Yönetmeliği
  • Tehlikeli Maddeler Hakkında yönetmelikler (Almanya: GefStoffV)

Uygun ve güvenli işletim için yetkili denetim

Uluslararası ATEX, IECEx şemaları ve diğer ilgili yönetmeliklere uygun şekilde kritik yangın ve patlamalara karşı koruma amaçlı denetimler yapma konusunda yetkili bir kurumuz. Patlayıcı ortamlarda operasyonel güvenlik konusunda dünyaca tanınmış ve deneyimli bir hizmet sağlayıcısı olarak uzmanlardan oluşan global ağımızı hizmetinize sunuyoruz. Yıllar öncesine uzanan endüstriyel müşteri hizmeti deneyimimizden, yüksek kalite standartlarımızdan ve profesyonel tarafsızlığımızdan yararlanın. Kurumsal gereksinimlerinizi karşılayacak ve tesislerinizin güçlü bir koruma altında olduğundan ve en yüksek güvenlik standartlarını karşıladığından emin olmanız açısından uygunluğunuzu sağlayacak ihtisaslı çözümleri hazırlıyor, denetliyor ve test ediyoruz.

Patlamaları önlemenize ve tehlikeli alanlarda güvenli çalışma bölgeleri oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin. Şimdi arayın!

İndirin

pdf Patlamalara karşı koruma 445 KB İndir
pdf ATEX / IECEX ürün belgelendirme 238 KB İndir
pdf Personel yetkinliği IECEx Belgelendirmesi – Başvuru formu 251 KB İndir

Risk ve güvenlik yönetimi

Bu da dikkatinizi çekebilir

Patlamadan Korunma Testleri ve Belgelendirme

ExProt ve IECEx belgelendirme hizmetleri

İlgili standartlara uygun olarak patlayıcı ortamlarla ilişkilendirilen ürünleri test ediyor ve onaylıyoruz.

Daha fazla

Otomasyon ve Fonksiyonel Güvenilirlik

Otomasyon ve Fonksiyonel Güvenilirlik

Otomatikleştirilmiş Süreçlerin Onaylı Güvenliği

Daha fazla

İletişim

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Lütfen bizimle iletişime geçin!

Son Ziyaret Edilen Servis Sayfaları