current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

UTZ Certified

Produkty żywnościowe z certyfikatem UTZ | TÜV Rheinland Polska

Potwierdź certyfikacją UTZ zrównoważone procesy, począwszy od uprawy aż po sprzedaż w sklepie

UTZ to program certyfikacji dla zrównoważonej produkcji produktów obejmujących kawę, herbatę, kakao i orzechy laskowe. Znak UTZ pokazuje klientom i partnerom biznesowym, że Twoje produkty zostały pozyskane w sposób zrównoważony, począwszy od uprawy aż po sprzedaż w sklepie.

Standard UTZ odnosi się do zrównoważonych łańcuchów dostaw, które spełniają rosnące wymagania i oczekiwania rolników, przemysłu spożywczego i konsumentów. Zrównoważone rolnictwo pomaga rolnikom, pracownikom i ich rodzinom realizować swoje ambicje i angażować się w ochronę naturalnych zasobów ziemi.

Uzyskując certyfikat UTZ wydany przez TÜV Rheinland Polska i zaopatrując się wyłącznie w certyfikowane produkty, potwierdzasz swoje zaangażowanie w przestrzeganie najwyższych standardów zrównoważonego rolnictwa. BBudujesz jednocześnie zaufanie swoich klientów. (Dla zakładów produkcyjnych w Polsce kluczową kwestią jest identyfikowalność produktu, ponieważ certyfikacja UTZ dotyczy produktów uprawianych w różnych strefach klimatycznych).

Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia TÜV Rheinland Polska i ciesz się praktycznym wsparciem naszych specjalistów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o certyfikacji UTZ dla swojej firmy? Skontaktuj się z naszymi ekspertami już teraz!

Wsparcie eksperta w zakresie ulepszonych metod uprawy i warunków pracy dzięki certyfikatowi UTZ

Znak UTZ buduje zaufanie wśród konsumentów i partnerów biznesowych. Dodatkowo, dzięki UTZ poszerzasz rynek zbytu dla swoich surowców i potwierdzasz, że zostały pozyskane w sposób zrównoważony. Pozyskaj nowych klientów i dostawców poszukujących produktów certyfikowanych UTZ i potwierdź swoje zaangażowanie w zrównoważone rolnictwo i środowisko.

Certyfikuj się lokalnie, współpracując z polskimi audytorami. Pozyskaj nowych klientów dzięki znakowi UTZ. UTZ pozwala również poprawić warunki pracy, chronić środowisko, a także zoptymalizować wydajność.

Korzyści z certyfikacji UTZ

Jak certyfikować produkty w ramach programu UTZ

Proces certyfikacji obejmuje serię kroków, mających na celu ocenę zgodności ze standardem UTZ. W pierwszym etapie firma wypełnia kwestionariusz i formularz samooceny. Następnie audytorzy TÜV Rheinland Polska przeprowadzają audyt w siedzibie firmy i, w przypadku spełnienia wszystkich kryteriów, wystawiają certyfikat.

Jeśli okaże się, że nie zostały spełnione wszystkie wymagania UTZ, należy podjąć działania korygujące w kierunku pełnej zgodności. Specjaliści TÜV Rheinland Polska służą pomocą na każdym etapie procesu. Certyfikat jest wystawiany na podstawie końcowej dokumentacji audytu.

Certyfikaty UTZ są ważne przez jeden rok i mogą być odnawiane przez przeprowadzenie nowego audytu certyfikacyjnego. Utrzymując dobre wyniki audytu przez kilka lat z rzędu, możesz przedłużyć ważność swojego certyfikatu o dwa, a nawet trzy lata.

Proces certyfikacji UTZ

TÜV Rheinland Polska partnerem w uzyskaniu znaku UTZ

Niezależni eksperci TÜV Rheinland Polska oferują wieloletnie doświadczenie w zakresie certyfikacji dla zrównoważonej produkcji. Rozpoznawalny na świecie certyfikat TÜV Rheinland Polska potwierdza zaangażowanie w ochronę naturalnych zasobów ziemi. Jest na bieżąco aktualizowany w bazie certyfikatów Certipedia. Skorzystaj z możliwości, jakie daje znak certyfikacji!

Korzyści wynikające z certyfikacji na zgodność ze standardem UTZ Certified

  • Poszerzenie oferty produktów o produkty UTZ o potwierdzonym pochodzeniu.
  • Zapewnienie możliwości pozyskiwania surowców z certyfikowanych źródeł.
  • Możliwość nawiązania współpracy z odbiorcami wymagającymi certyfikacji UTZ.
  • Promocja firmy poprzez udział w programie UTZ wpierającym zrównoważone rolnictwo, ludzi i środowisko.
  • Umieszczenie certyfikowanej firmy na stronie UTZ.

Korzyści ze współpracy z TÜV Rheinland

  • Przeprowadzenie procesu certyfikacji przez polskich audytorów.
  • Wsparcie doświadczonych ekspertów
  • Rzetelne i szczegółowe raporty
  • Dbałość o wzajemne relacje
  • Optymalne terminy realizacji

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

Ostatnio odwiedzane strony serwisu