current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

Szyki fazowane

Kontrola z szykiem fazowanym | TÜV Rheinland

Wyeksponuj wrażliwe komponenty za pomocą najnowocześniejszej technologii ultradźwiękowej z szykiem fazowanym badania

Szyki fazowane (PA) są szeroko stosowane w wielu sektorach przemysłu, od wytwarzania energii po branżę budowlaną. Jest to zaawansowana nieniszcząca metoda testowania wykorzystująca technologię ultradźwiękową, aby pomóc profesjonalistom pracującym w przemyśle naftowym i gazowym ocenić jakość komponentów i zidentyfikować czynniki ryzyka.

Zapewniamy kompleksową ofertę usług kontroli PA, aby wspierać naszych klientów w ich wysiłkach mających na celu zapewnienie bezpiecznej, niezawodnej, wydajnej i produktywnej pracy poszczególnych komponentów systemu. Nasze badania ultradźwiękowe z szykiem fazowanym mogą być stosowane na specjalnych geometriach (tj. dyszach), jak również na standardowych i specjalnych materiałach, takich jak materiały austenityczne i wysokostopowe, przy ocenie zasobów, ochronie inwestycji i utrzymaniu rentowności.

Nasi eksperci z TÜV Rheinland Sonovation specjalizują się w dostarczaniu pełnego zakresu zaawansowanych usług z zakresu badań nieniszczących (NDT) . Uznani za liderów w tej dziedzinie, mocno inwestujemy w badania i rozwój, prowadzimy akredytowany ośrodek szkoleniowy z zakresu zaawansowanych badań nieniszczących i świadczymy usługi eksperckie na całym świecie.

Zapobiegaj możliwym do uniknięcia usterkom, które mogą wpłynąć na Twój biznes! i skontaktuj się z nami już teraz!

Śledź stan krytycznych komponentów za pomocą regularnej kontroli z szykiem fazowanym

Testowanie i kontrola z szykiem fazowanym | TÜV Rheinland
Skorzystaj z zalet naszych usług w zakresie szyków fazowanych.

Zapewniamy uproszczoną kontrolę złożonych komponentów wykonanych składających się z wielu różnych materiałów w temperaturze do 400°C. Dzięki zastosowaniu tylko jednej sondy z szykiem fazowanym możliwe jest wykonanie kilku kontroli bez zmiany zespołu przetwornika. Szybciej niż w przypadku konwencjonalnych badań ultradźwiękowych, nasze kontrole są przeprowadzane przez wykwalifikowanych techników w celu zmaksymalizowania prawdopodobieństwa wykrycia i zidentyfikowania potencjalnych problemów, takich jak wady i pęknięcia. Prezentujemy wiarygodne dane cyfrowe w łatwym do zrozumienia formacie graficznym. Nasze usługi kontroli z szykami fazowanymi zapewniają prężność Twojej działalności.

Nasza metodologia testowania ultradźwiękowego z szykiem fazowym

Przed każdą kontrolą nasi eksperci przeprowadzają kompleksowe doradztwo w zakresie przydatności Twojego technicznego zastosowania. Po ustaleniu czy nasze badania ultradźwiękowe z szykiem fazowanym są odpowiednie dla Twojego zastosowania, sprawnie zaplanujemy kontrolę.

W ramach naszych wszechstronnych badań z szykami fazowanymi, nasi inspektorzy:

  • Stworzą dostosowane wiązki za pomocą wielu elementów ultradźwiękowych i opóźnień czasowych.
  • Określą optymalny kąt i kontrolę ostrości w celu wykrycia wad.
  • W razie potrzeby podejmą specjalne środki ostrożności, takie jak chłodzenie sondy.
  • Zgromadzą i przechowają dane przy użyciu szerokiej gamy urządzeń z szykiem fazowanym
  • Stworzą konfiguracje kontroli za pomocą naszego wewnętrznego oprogramowania ScanPlan®.
  • Przetworzą informacje, aby uzyskać wizualizację graficzną.
  • Przygotują raporty z kontroli i zinterpretują dane wyjściowe.

Nasza technologia z szykami fazowanymi może być używana do sprawdzania spoin spawalniczych, pomiaru grubości, wykrywania podejrzanych pęknięć i wad oraz identyfikacji i monitorowania potencjalnie szkodliwej korozji.

Rozszerzone o bazę danych zawierających sporą liczbę podstawowych geometrii i działań przygotowawczych do spawania, nasze oprogramowanie ScanPlan® może zostać dostosowane do prawidłowego zbadania dowolnego komponentu. Jakość kontroli jest zmaksymalizowana dzięki natychmiastowej wizualizacji podstawowych zmian i generowaniu łatwych do zrozumienia formatów raportów gotowych do natychmiastowego eksportu w celu bardziej szczegółowej analizy. Ponadto ScanPlan® rejestruje wszystkie parametry i wyniki kontroli w celu późniejszej aktualizacji i oceny.

Godna zaufania wiedza i doświadczenie w zaawansowanej technologii z szykami fazowanymi

Nasi wysoko wykwalifikowani eksperci przeprowadzają kompleksowe kontrole z szykami fazowanymi i chętnie dzielą się swoją wiedzą specjalistyczną podczas kursów szkoleniowych z zakresu PA organizowanych w naszych akredytowanych ośrodkach szkoleniowych do badań nieniszczących. Posiadamy bogate doświadczenie w stosowaniu technologii z szykami fazowanymi w wielu środowiskach przemysłowych. Nasi technicy zapewniają szybką i elastyczną kontrolę z szykami fazowanymi w celu uzyskania wiarygodnych i opłacalnych wyników. Wspieramy Cię wszechstronnymi usługami kompleksowego punktu kontroli, dostosowanymi do Twoich potrzeb w zakresie testowania i inspekcji.

Porozmawiaj z ekspertem już dziś!

Dowiedz się więcej o naszych usługach z szykami fazowanymi

pdf Ulotka – Szyk fazowany 971 KB Pobierz

Tematy powiązane

Artykuł - Radiografia komputerowa oferuje szereg korzyści

Artykuł - Ekspansja certyfikacji, magazyn dotyczący kwestii związanych z jakością

To też może Cię zainteresować

Utrzymanie instalacji i wyposażenia oraz badania materiałowe

Utrzymanie instalacji i wyposażenia oraz badania materiałowe

Badania instalacji i komponentów.

Więcej

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

Ostatnio odwiedzane strony serwisu