current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:
translation missing: core_choose_country

Optymalizacja utrzymania kolei

Utrzymanie taboru kolejowego

Optymalizacja utrzymania taboru kolejowego i infrastruktury kolejowej

Ze względu na rosnącą konkurencję w sektorze transportu i malejące zasoby finansowe, wszyscy uczestnicy rynku doświadczają znacznie większej presji w zakresie kosztów. Pomagamy zoptymalizować utrzymanie kolei i magistrali, dzięki czemu Twoja firma staje się bardziej wydajna, efektywna i konkurencyjna.

Dzięki naszemu wsparciu osiągniesz kompleksową techniczną, operacyjną i ekonomiczną poprawę swoich operacji warsztatowych oraz usprawnisz interfejsy pomiędzy operacja mi, utrzymaniem i zarządzaniem łańcuchem dostaw. Nasze usługi koncentrują się na pięciu obszarach: Technologia pojazdów i utrzymania, organizacja warsztatu, zarządzanie łańcuchem dostaw, strategia warsztatowa i systemy zarządzania.

Staliśmy się wiodącym dostawcą usług w zakresie przeprojektowywania i optymalizacji procesów operacyjnych, utrzymania, warsztatowych i zarządzania częściami zamiennymi w lokalnym, regionalnym i towarowym transporcie kolejowym. Nasi eksperci mają duże doświadczenie we wszystkich procesach warsztatowych. Wspólnie możemy opracować dostosowane do indywidualnych potrzeb koncepcje poprawy efektywności i obniżenia kosztów w warsztacie oraz skutecznego wdrażania zidentyfikowanych działań.

Skontaktuj się z nami i dowiedz, jak możesz skorzystać z naszego wsparcia!

Obniż koszty utrzymania – dzięki naszym usługom dla warsztatów

Dzięki naszemu wsparciu możesz skrócić przestoje związane z planową konserwacją i naprawą pojazdów szynowych i magistrali, a także obniżyć koszty konserwacji przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości. Poprawisz także dostępność pojazdów i zwiększysz satysfakcję pracowników dzięki niezawodnym procesom w warsztacie.

We współpracy z naszymi ekspertami możesz zidentyfikować potencjalne ulepszenia w organizacji, warsztacie i logistyce. To umożliwi Ci optymalizację struktur organizacyjnych i procesowych, a także strategii utrzymania pojazdów. Osiągniesz również trwałą poprawę w zakresie strategii flotowej oraz koncepcji magazynowej i logistycznej.

Nasze rozwiązanie dla efektywnego utrzymania taboru kolejowego i magistrali

Utrzymanie taboru kolejowego i certyfikacja ECM – TÜV Rheinland
Nasze kompleksowe usługi pomogą Ci w utrzymaniu pojazdów.

Nasi doświadczeni eksperci pomogą Ci zoptymalizować warsztat i wdrożyć działania naprawcze w poniższych dziedzinach, takich jak:

Technologia pojazdów i utrzymania

Opracowujemy i optymalizujemy strategie utrzymania pojazdów oraz – po ich wdrożeniu – opracowujemy odpowiednie przypadki dotyczące bezpieczeństwa. Pomagamy również w dalszym rozwijaniu strategii flotowej i decydowaniu o względnych zaletach w zakresie zamówień nowych pojazdów w porównaniu do inwestycji w gruntowne remonty i regenerację.

Organizacja warsztatu

Pomagamy zoptymalizować struktury organizacyjne i procesowe w zakresie utrzymania i eksploatacji oraz zwiększyć ich efektywność. Usługi w tej dziedzinie obejmują również optymalizację interfejsu między warsztatem i harmonogramem pojazdu lub analizę typu „budować czy kupować” jako wsparcie przy podejmowaniu decyzji w zakresie in- i outsourcingu.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Fundamentalne aspekty zarządzania łańcuchem dostaw dla warsztatu i utrzymania obejmują opracowanie koncepcji obsługi części zamiennych i organizacji magazynu, jak również określenie zestawów części zamiennych dla przedziałów czasowych, napraw i przeglądów. Oceniamy również skuteczność metod dostaw materiałów na czas w ramach procesu produkcyjnego.

Strategia warsztatowa

Nasi eksperci określają możliwości warsztatu i wymagania dotyczące personelu w oparciu o Twoją flotę i strategię utrzymania, definiują niezbędną infrastrukturę i sprzęt oraz pomagają optymalnie przydzielać zadania i usługi między lokalizacjami.

Systemy zarządzania

Pomagamy analizować i wprowadzać sprawdzone systemy zarządzania bezpieczeństwem, np. zgodnie z dyrektywą 2004/49/WE, lub wdrożyć obowiązki ECM zgodnie z rozporządzeniem UE 445/2011 (odpowiednik w OTIF).

Nasi eksperci są doświadczonymi partnerami w zakresie utrzymania kolei

Szerokie doświadczenie w zakresie utrzymania pojazdów szynowych i komponentów oraz wiele udanych projektów optymalizacji warsztatów na całym świecie sprawiają, że jesteśmy silnym i niezawodnym partnerem.

Przyjrzymy się bliżej Twojej organizacji oraz twoim procesom operacyjnym i konserwacyjnym i połączymy ją z rozległą wiedzą na temat technologii pojazdów. Nasz sukces bazuje na tym, że rozważamy zarówno stronę techniczną, jak i operacyjną oraz ludzkie czynniki „miękkie”.

Dostosowujemy nasze usługi do Państwa potrzeb, a projekty realizujemy przy pomocy doświadczonych interdyscyplinarnych zespołów na miejscu i w naszych biurach na całym świecie.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Więcej informacji

pdf Broszura – Kolejnictwo 1 MB Pobierz
pdf Ulotka – Lean management w transporcie kolejowym 319 KB Pobierz
pdf Ulotka – Podmiot odpowiedzialny za utrzymanie 1 MB Pobierz

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

To też może Cię zainteresować

Monitorowanie stanu technicznego

Monitorowanie stanu technicznego – TÜV Rheinland

Indywidualne rozwiązania w zakresie monitorowania stanu technicznego urządzeń przemysłowych i pojazdów szynowych.

Więcej

Zamówienia kolejowe i wsparcie przetargowe

Zamówienia na rynku kolejowym

Uzyskaj wsparcie począwszy od zdefiniowania strategii zakupów po faktyczne wsparcie przetargowe na całym świecie.

Więcej

Ostatnio odwiedzane strony serwisu