current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:
TÜV Rheinland Polska - certyfikacja placów zabaw VinciPlay

Place zabaw VinciPlay certyfikowane przez TÜV Rheinland

Firma Vinci Play z sukcesem zdobywa nowe rynki. Bogate portfolio produktów jest regularnie poszerzane o nowe, bardziej pomysłowe i jakościowe konstrukcje. Jaka jest tajemnica tego sukcesu oraz jak w praktyce wygląda dbałość o jakość i bezpieczeństwo wyrobów, zapytaliśmy Pawła Chodkowskiego, Prezesa Zarządu Vinci Group Sp. z o.o.

Place zabaw produkowane przez VinciPlay cieszą dzieci w 50 krajach świata. Taki zasięg działalności wymaga spełnienia przez produkty restrykcyjnych norm, obowiązujących na konkretnym rynku. Proszę powiedzieć jaka jest tajemnica tego sukcesu?

Naszym głównym atutem jest ciągły rozwój. Co roku powiększamy portfolio produktów dostępnych w naszej ofercie, zatrudniamy więcej specjalistów z różnych dziedzin, otwieramy nowe działy i fabryki, reorganizujemy park maszynowy, aby nasza produkcja działała prężniej i realizowała zamówienia szybciej i lepiej.

Projektując place zabaw bierzemy pod uwagę nie tylko przepisy norm EN, ale też regulacje obowiązujące na rynkach, do których eksportujemy nasze urządzenia.

Projektując place zabaw bierzemy pod uwagę nie tylko przepisy norm EN, ale też regulacje obowiązujące na rynkach, do których eksportujemy nasze urządzenia . Wsłuchujemy się również w opinie i oczekiwania naszych Klientów. Dzięki takiemu wielotorowemu działaniu możemy zagwarantować naszym Klientom produkt najwyższej jakości, spełniający restrykcyjne przepisy. Ponieważ bezpieczeństwo dzieci ma dla nas największe znaczenie, nasi wykwalifikowani specjaliści kontrolują nie tylko sam produkt, ale też jego komponenty pod kątem zgodności z normami, spełniania najwyższych standardów jakości. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, którzy są wstanie zagwarantować nam najwyższą, niezmienną jakość dostarczanych materiałów.

Nasz dział obsługi Klienta pracuje w oparciu o najwyższe standardy współpracy, potwierdzone certyfikatem ISO 9001:2015. Pracownicy działu sprzedaży starają się w możliwie najkrótszym czasie reagować na kierowane do firmy zapytania i sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających nabywców.

Place zabaw VinciPlay trafiły do wielu egzotycznych lokalizacji. Z której realizacji jesteście szczególnie dumni?

Dumą napawa nas fakt, że w tak szybkim tempie nasze urządzenia zyskały uznanie u tak licznej grupy odbiorców. To wyzwanie zaprojektować i wyprodukować produkt który sprawdzi się w różnorodnych środowiskach: zarówno w gorącym, suchym i słonecznym klimacie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czy Australii, gdzie temp. przekraczają 50 st. Celsjusza czy np. Tajwanu gdzie występuje okresowo duża wilgotność powietrza (pora deszczowa), ale także w Skandynawii przy niskich temperaturach i opadach.

Jak w praktyce wygląda dbałość o jakość i bezpieczeństwo wyrobów VinciPlay?

Nasz system kontroli jakości opiera się na autorskim systemie zarzadzania jakością, stałej kontroli łańcucha dostaw, procesów produkcyjnych.

Nasi specjaliści do spraw jakości korzystają z nowoczesnego laboratorium oraz sprzętów i mierników do oceny jakości materiałów na każdym etapie produkcji – począwszy od przyjęcia towarów czy komponentów, poprzez wszystkie produkcyjne gniazda robocze, a skończywszy na właściwym pakowaniu i przygotowaniu wyrobu gotowego do wysyłki.

Nasi specjaliści do spraw jakości korzystają z nowoczesnego laboratorium oraz sprzętów i mierników do oceny jakości materiałów na każdym etapie produkcji – począwszy od przyjęcia towarów czy komponentów, poprzez wszystkie produkcyjne gniazda robocze, a skończywszy na właściwym pakowaniu i przygotowaniu wyrobu gotowego do wysyłki. Dzięki regularnym kontrolom oraz audytom u naszych dostawców i kontrahentów mamy pewność współpracy wyłącznie ze sprawdzonymi firmami.

Dodatkowo nasi doradcy służą Klientom fachową pomocą na etapie planowania placu zabaw , aby zagwarantować zgodność projektu z normami bezpieczeństwa.

Jaką rolę w tym procesie odgrywają eksperci TÜV Rheinland Polska?

Wybór Partnera w zakresie certyfikacji naszych urządzeń nie był przypadkowy. Zależy nam na współpracy z najlepszymi specjalistami w tym zakresie, dlatego nasze produkty posiadają certyfikat TÜV Rheinland, jednostki o międzynarodowej renomie.

Eksperci TÜV Rheinland Polska badają urządzenia na etapie certyfikacji na zgodność z normą PN EN 1176, poddają również ocenie dokumentację techniczną produktów. Dodatkowo przeprowadzają coroczne audyty, które potwierdzają stałą, niezmienne wysoką jakość naszych procesów produkcyjnych, co w efekcie przekłada się na jakość i bezpieczeństwo naszych produktów.

Eksperci TÜV Rheinland Polska badają urządzenia na etapie certyfikacji na zgodność z normą PN EN 1176, poddają również ocenie dokumentację techniczną produktów. Dodatkowo przeprowadzają coroczne audyty, które potwierdzają stałą, niezmienne wysoką jakość naszych procesów produkcyjnych, co w efekcie przekłada się na jakość i bezpieczeństwo naszych produktów. Pozwala nam to tworzyć na całym świecie miejsca do bezpiecznej i atrakcyjnej dla dzieci zabawy.

Produkcja placów zabaw i siłowni zewnętrznych to nie cały zakres działalności firmy. Równie istotny jest odpowiedni transport, montaż oraz regularne kontrole i serwis urządzeń. Jak to jest zorganizowane?

Nasza produkcja to różnorodne gniazda robocze, z których każde opierając się o odpowiednią dokumentację produkcyjną przygotowuje odpowiednie komponenty, a działy dozbrajania przygotowują towar do wysyłki kompletując je z poszczególnych gniazd roboczych. Na tym jednak sam proces się nie kończy. Towar trafiając na magazyn jest zawsze odpowiednio zabezpieczany do transportu. Mamy możliwości różnorodnych wersji pakowania umożliwiających transport na dalekie kierunki – nie tylko drogowy, ale także morski, czy lotniczy.

Zgodnie z zapisami Normy EN1176 zalecane jest dokonywanie regularnych kontroli i przeglądów placów zabaw – i w tym zakresie również pomagamy naszym klientom.

Na rynku rodzimym świadczymy również usługi montażu urządzeń. Zainteresowanym Klientom możemy zaproponować kompleksową usługę od projektu placu zabaw po jego wykonanie wraz z nawierzchniami bezpiecznymi.

Zgodnie z zapisami Normy EN1176 zalecane jest dokonywanie regularnych kontroli i przeglądów placów zabaw – i w tym zakresie również pomagamy naszym klientom. Co prawda urządzenia firmy Vinci Play są produkowane w taki sposób, aby konieczność serwisu i konserwacji była ograniczona do minimum, natomiast regularne kontrole pozwalają nam zagwarantować ciągłość wysokiej jakości produktu i jego bezpieczeństwa w całym okresie użytkowania.

Powiązane usługi

Certyfikacja siłowni zewnętrznych

Badania i certyfikacja siłowni plenerowych | TÜV Rheinland

Badania i certyfikacja siłowni zewnętrznych.

Więcej

Znak GS

Znak GS

Bezpieczeństwo sprawdzone.

Więcej

Certipedia

Certipedia | TÜV Rheinland

Certipedia – bezpłatna baza certyfikatów online TÜV Rheinland dla przebadanych i certyfikowanych produktów.

Więcej
Kontakt