current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

Winston Churchill w 1943 roku wypowiedział zdanie, które przeszło do historii. Brzmiało ono: „ceną wielkości jest odpowiedzialność” i było oceną zachowania Stanów Zjednoczonych wobec Europy. Obecnie cytat ten pojawia się jako motto i zachęta do działania firm o zasięgu globalnym.

W tym numerze podpowiadamy jak udźwignąć ciężar odpowiedzialności, nie tylko za wyniki swojej firmy, ale także za wpływ jaki może ona mieć na innych uczestników rynku. Bycie odpowiedzialnym w biznesie, czy też działanie w sposób zrównoważony, definiują liczne kodeksy i standardy. Dla zrozumienia tych kwestii najlepiej posłuchać słów praktyka. Andrzej Stawski, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w Departamencie Zarządzania Łańcuchem Dostaw ABB w Europie w rozmowie z redakcją wyjaśnia, jak w praktyce wygląda wpływ ABB na swoich dostawców.

Odpowiedzialne zarządzanie łańcuchem dostaw stało się tematem przewodnim tej Jakości. Kwestii szczegółowo przygląda się Mirosław Markusik, Kierownik Sekcji Usług Nieakredytowanych w wywiadzie pt. „Jak liderzy łańcucha dostaw dbają o wartość swoich marek”. Poszczególne aspekty odpowiedzialności przedsiębiorstw, jak BHP, bezpieczeństwo danych, czy zagrożenia dla ciągłości działania omawiają w swoich artykułach eksperci TÜV Rheinland Polska. Podkreślają przy tym rolę narzędzi mogących ułatwić zarządzanie, jak najnowsze wydanie normy 9001:2015.

Na koniec zachęcam do zastanowienia się nad stwierdzeniem, że planowanie codzienności może być twórcze, co sugeruje Mariusz Petri, Kierownik Sekcji Marketingu TÜV Rheinland Polska, autor recenzji książki na temat zarządzania codziennością. Może właśnie od tego powinno się zacząć tę dyskusję, od kwestii bycia odpowiedzialnym za własne życiowe decyzje, nawet te najdrobniejsze.

Zapraszam i życzę miłej lektury
Janusz Grabka
Prezes Zarządu
TÜV Rheinland Polska