current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:
translation missing: core_choose_country

Certyfikat IFS Food – Twój bilet do handlu w sektorze spożywczym

Nasza certyfikacja IFS Food dla przemysłu spożywczego wspiera firmy w budowaniu zaufania, przejrzystości i odpowiedzialności | TÜV Rheinland

Zbuduj z nami przejrzystość, zaufanie i odpowiedzialność

IFS Food jest standardem uznawanym przez Global Food Safety Initiative (GFSI) do audytowania producentów żywności.

Produkcja i przetwórstwo żywności stoi dziś w obliczu znacznie wyższych wymagań niż kiedykolwiek wcześniej. Z jednej strony, konsumenci chcą maksymalnej przejrzystości. Chcą wiedzieć, skąd pochodzi ich żywność, jak została wyprodukowana i przetworzona oraz w jaki sposób zapewniono bezpieczeństwo, jakość, zrównoważony rozwój i przestrzeganie zasad etyki. Z drugiej strony, na przemyśle spożywczym spoczywa odpowiedzialność za udowodnienie sklepom detalicznym, pośrednikom i innym partnerom biznesowym, że podjął niezbędne środki, aby wypełnić swój obowiązek zapewnienia należytej ostrożności. Ponosi on również odpowiedzialność za reputację głównych marek.

Sektor spożywczy posiada również złożone i zróżnicowane łańcuchy dostaw z dużą liczbą podmiotów, które posiadają różny poziom wiedzy. Na przykład, podczas gdy największe markowe firmy doskonale znają swoich dostawców z poziomu 1, ocena dostawców z poziomu 2 jest dla nich trudna. Począwszy od poziomu 3, liczba i jakość dostawców staje się praktycznie niemożliwa do zarządzania.

Certyfikaty bezpieczeństwa żywności IFS to Twoja przepustka do handlu

Jako producent i przetwórca żywności musisz więc spełniać niezwykle wysokie standardy. Jednocześnie standardy te stwarzają duże możliwości. Warunkiem koniecznym jest udowodnienie bezpieczeństwa żywności i innych właściwości procesów zgodnie z uznanymi międzynarodowymi standardami, na co pozwala m.in. certyfikacja IFS Food i otrzymany po niej certyfikat IFS Food. Takie certyfikaty (w tym certyfikat IFS) są przede wszystkim przepustką do handlu, tzn. bez tego dowodu praktycznie niemożliwe będzie nawiązanie nowych relacji biznesowych w sektorze spożywczym. Certyfikat IFS Food wzmacnia również istniejące relacje biznesowe i daje możliwość osiągnięcia wyższych przychodów dzięki potwierdzonemu bezpieczeństwu i jakości.

IFS Food jest jednym z takich uznawanych na całym świecie standardów. Jest on niezbędny dla każdej firmy, która produkuje lub przetwarza żywność, zwłaszcza dla producentów towarów sprzedawanych pod marką własną sieci handlowej.

Jesteśmy kompetentnym partnerem w uzyskaniu certyfikacji IFS Food. Jako akredytowana i zatwierdzona jednostka certyfikująca przeprowadzimy Cię przez proces certyfikacji Twoich procesów i systemów, aż do uzyskania certyfikatu IFS Food.

IFS zapewnia możliwość przeprowadzania niezapowiedzianych audytów, dzięki czemu certyfikacja IFS zwiększa swoją wiarygodność i wartość. Niezapowiedziane audyty, które zakłada certyfikacja IFS Food, wykazują zgodność i zapewniają zainteresowane strony, że zakłady produkcyjne zawsze działają na stałym poziomie bezpieczeństwa i są zgodne z wymaganiami IFS.

IFS Food - standard o znaczeniu międzynarodowym

International Featured Standards (IFS) to zestaw standardów dotyczących żywności, produktów i usług, opracowany w celu zapewnienia, że produkty i usługi są zgodne ze specyfikacjami uzgodnionymi z klientami. Oprócz IFS Food, obejmują one standardy IFS Logistics i IFS Broker. IFS Food jest wykorzystywany do audytowania firm zajmujących się przetwórstwem spożywczym oraz firm pakujących produkty spożywcze luzem. Standard ten może być stosowany w przypadku, gdy produkty są przetwarzane lub poddawane obróbce lub gdy istnieje ryzyko zanieczyszczenia produktu podczas wstępnego pakowania.

IFS spełnia rygorystyczne wymagania Globalnej Inicjatywy Bezpieczeństwa Żywności (GFSI) i jest przez nią uznawany. GFSI nie definiuje własnych standardów, ale uznaje określone międzynarodowe normy dotyczące bezpieczeństwa żywności oraz powiązanych procesów i systemów zarządzania. Oprócz rodziny standardów IFS, FSSC 22000 i BRCGS są również standardami akredytowanymi przez GFSI. Sieci handlowe, pośrednicy i inne podmioty z sektora spożywczego na całym świecie ufają wzorcowym wymaganiom GFSI. W związku z tym certyfikacja IFS Food i tym samym certyfikat IFS Food są globalną przepustką do handlu w każdym sektorze światowego rynku żywności.

Stwórz przejrzystość, bezpieczeństwo i zaufanie w kompleksowym, zglobalizowanym łańcuchu dostaw żywności. Wspieramy Cię, audytując i certyfikując Twoje procesy i systemy zarządzania.

Globalna firma, międzynarodowe doświadczenie i rozległa wiedza branżowa

Jesteśmy partnerem, który zna wszystkie istotne normy bezpieczeństwa żywności obowiązujące na całym świecie i może profesjonalnie i skutecznie certyfikować Twoją firmę. Dzięki temu Twoje relacje z klientami będą bezpieczne przez długi czas. Skorzystaj z naszego ponad dwudziestoletniego doświadczenia w sektorze spożywczym oraz z pomocy najlepszych ekspertów, którzy znają Twoją branżę. Aby zapewnić Ci możliwość pełnego skupienia się na Twojej podstawowej działalności, stale monitorujemy rozwój nowych standardów dla światowego sektora spożywczego.

Wspieramy klientów jako kompetentny i niezawodny partner, począwszy od odpowiedzi na pytanie, która norma jest najodpowiedniejsza dla danej firmy i jej modelu biznesowego, aż po przygotowanie do audytu wymaganego do uzyskania certyfikatu.

Dodatkową korzyścią dla naszych klientów jest wpis do certyfikacyjnej bazy danych Certipedia, która dokumentuje przejrzystość oraz wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości. Jest to kolejna cegiełka do zdobycia zaufania klientów i partnerów biznesowych.

W jednym miejscu można uzyskać wszystkie certyfikaty niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Jako działająca globalnie i doświadczona organizacja testująca i certyfikująca, dysponujemy wiedzą na temat wielu innych standardów wykraczających poza bezpieczeństwo żywności, które odgrywają rolę w przemyśle spożywczym. Daje to Państwu istotną wartość dodaną. Standardy te obejmują najczęściej przeprowadzane audyty zgodnie z ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001, jak również audyty bezpieczeństwa informacji (ISO 27001, ISO 22301, ISO 20000), audyty łańcucha dostaw i CSR, takie jak SMETA i SA 8000 oraz certyfikat oleju palmowego RSPO. Jesteśmy Państwa partnerem w zakresie skutecznej certyfikacji również w takich obszarach jak ochrona środowiska, bezpieczeństwo i higiena pracy, zarządzanie energią i wiele innych.

Jednym słowem, jesteśmy prawdziwym centrum kompleksowej obsługi, w którym spotkasz kompetentnych ekspertów, którzy posiadają głęboką wiedzę na temat branży i mówią Twoim językiem.

Zdalny audyt i certyfikacja

Zdalny audyt i certyfikacja

Zdalne audyty to elastyczna i wysokiej jakości alternatywa dla tradycyjnych metod audytowania. Dowiedz się więcej tutaj.

Kontakt

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat IFS? Skontaktuj się z nami.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat IFS? Skontaktuj się z nami.

Ostatnio odwiedzane strony serwisu