current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:
translation missing: core_choose_country

Certyfikacja dla producentów żywności, zgodna ze standardem FSSC 22000

Bezpieczeństwo żywności z certyfikatem FSSC 22000

Potwierdź bezpieczeństwo żywności – certyfikat FSSC 22000

Czy chcesz pokazać wszystkim, jak poważnie Twoja organizacja traktuje bezpieczeństwo żywności? Czy chcesz pokazać innym, że Twoja organizacja spełnia wysokie wymagania konsumentów i dystrybutorów? Uzyskanie certyfikacji FSSC 22000 oznacza, że otrzymujesz od nas uznane na świecie potwierdzenie posiadania prawidłowo funkcjonującego systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności.

Norma FSSC 22000 jest aprobowana przez Globalną Inicjatywę Bezpieczeństwa Żywności (Global Food Safety Initiative – GFSI) i cieszy się dużym uznaniem zarówno w obszarze handlu międzynarodowego, jak i przemysłu przetwórczego. Certyfikacja jest odpowiednia dla producentów dostarczających żywność międzynarodowym sieciom handlowym i hurtowniom, jak również dla producentów produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, produktów o długim okresie przydatności do spożycia oraz składników żywności (np. witamin, biokultur, enzymów). Certyfikacja FSSC 22000 jest odpowiednia dla wszystkich firm niezależnie od wielkości.

Za sprawą uznanego na świecie certyfikatu FSSC 22000 oferujemy klientom cenne narzędzie do weryfikowalnej optymalizacji bezpieczeństwa żywności w procesie produkcyjnym i łańcuchu dostaw.

Jeśli Twoja firma chce udokumentować bezpieczeństwo żywności certyfikatem, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami już dziś!

Zwiększ bezpieczeństwo żywności i zaufanie klientów dzięki FSSC 22000

Spełnij wysokie wymagania klientów i partnerów biznesowych w zakresie bezpieczeństwa żywności i międzynarodowych norm żywnościowych dzięki certyfikacji FSSC 22000. Sprawdzanie bezpieczeństwa produkcji wiąże się nie tylko ze spełnianiem wymogów prawnych, ale stanowi też czynnik decydujący o zwiększaniu zaufania wobec firmy i uzyskaniu decydującej przewagi konkurencyjnej.

Ugruntowany system zarządzania zgodny z FSSC 22000 wspiera bezpieczeństwo żywności i zmniejsza ryzyko związane z odpowiedzialnością produktową Twojej firmy. Twoja firma korzysta również z prostej integracji normy FSSC 22000 z istniejącymi systemami zarządzania jakością, takimi jak ISO 9001 czy I SO 22000 .

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat certyfikacji FSSC 22000? Przeczytaj nasze FAQ.

Korzyści płynące z certyfikacji FSSC 22000

Droga do pomyślnej certyfikacji FSSC 22000

Każda firma produkująca lub przetwarzająca wyroby pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, produkty o długim okresie przydatności do spożycia lub składniki żywności może uzyskać certyfikację na zgodność z normą FSSC 22000, bez względu na wielkość. Nasi eksperci stosują następujące procedury:

1. Audyt wstępny (opcjonalnie)

2. Audyt certyfikacyjny

3. Wydanie certyfikatu

4. Audyt w nadzorze

5. Ponowna certyfikacja po trzech latach

Proces Certyfikacji FSSC 22000

Twój niezawodny partner w zakresie bezpieczeństwa żywności

Jesteśmy właściwym partnerem w zakresie certyfikacji systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności, działających w Twojej firmie. Jako bezstronny podmiot zewnętrzny przeprowadzamy audyty w obszarze procesu produkcyjnego i łańcucha dostaw, jak również globalnej sieci procesów produkcyjnych. Certyfikacja stanowi dowód przestrzegania przez Twoją firmę norm z zakresu bezpieczeństwa żywności, a przejrzystość wobec klientów i partnerów biznesowych daje firmie cenną przewagę konkurencyjną. Skorzystaj z doświadczenia naszych niezależnych ekspertów, wspierających Twoją firmę w trakcie całego procesu certyfikacji i oferujących bezpośredni kontakt. Po pomyślnym zakończeniu procesu certyfikacji możesz korzystać z naszego znaku certyfikacji w celach promocyjnych!

Czy masz pytania dotyczące certyfikacji w zakresie bezpieczeństwa żywności? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Pytania najczęściej zadawane naszym ekspertom

pdf FAQ dot. certyfikacji FSSC 235 KB Pobierz

Zdalny audyt i certyfikacja

Zdalny audyt i certyfikacja

Zdalne audyty to elastyczna i wysokiej jakości alternatywa dla tradycyjnych metod audytowania. Dowiedz się więcej tutaj.

Korzyści ze współpracy z TÜV Rheinland

  • Wsparcie doświadczonych ekspertów
  • Rzetelne i szczegółowe raporty
  • Dbałość o wzajemne relacje
  • Optymalne terminy realizacji

Proces certyfikacji

1. Audyt wstępny (opcjonalnie)

Audytorzy przeprowadzają audyt wstępny procesów określając, czy i które wymagania dotyczące tego standard zostały już wdrożone w przedsiębiorstwie.

2. Przegląd dokumentacji

Zespół audytowy określa stopień, w jakim dokumentacja systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności spełnia wymagania specyfikacji FSSC 22000.

3. Audyt certyfikujący

Przedsiębiorstwo demonstruje praktyczne stosowanie system zarządzania bezpieczeństwem żywności. Audytorzy sprawdzają efektywność jego wdrożenia.

4. Wydanie certyfikatu FSSC 22000

Jeśli przedsiębiorstwo spełnia wszystkie kryteria, otrzymuje certyfikat FSSC 22000. Potwierdza on funkcjonowanie systemu zarządzania zgodnie ze standardem FSSC 22000.

5. Audyty nadzorujące

Coroczne oceny nadzorujące pomagają optymalizować procesy w przedsiębiorstwie.

6. Odnowienie certyfikacji

Po trzech latach audyt jest powtarzany, w celu odnowienia certyfikacji. Jest to dowód dla partnerów i klientów na ciągłe doskonalenie procesów i długoterminowe zaangażowanie firmy w dbałość o bezpieczeństwo żywności.

Audyty certyfikacyjne i w nadzorze mają podejście systemowe do zarządzania bezpieczeństwem żywności. Są audytami opartymi na procesie, a nie na liście kontrolnej określającej szczegółowe wymagania techniczne. Audyty oceniają, czy SZBŻ (system zarządzania bezpieczeństwem żywności) spełnia wymagania standardu. Jeśli spełnia, rekomendowane jest wydanie certyfikatu. Jeśli jakieś wymagania nie są spełnione, konieczne jest przeprowadzenie działan korygujących i przedstawienie odpowiednich dowodów zanim certyfikacja będzie przyznana. Audyt nie kończy się nadaniem oceny lub stopnia spełnienia wymagań, jak ma to miejsce w przypadku certyfikacji BRC i IFS.

Czas trwania audytu uzależniony jest od kategorii produktów, wielkości przedsiębiorstwa określonej przez liczbę zatrudnionych osób oraz liczbę planów HACCP. Audyt jest nieznacznie dłuższy, jeśli organizacja nie posiada innego certyfikowanego systemu zarządzania.

Wydany certyfikat FSSC 22000 potwierdza spełnienie wymagań standardu. Certyfikat wydawany jest na 3 lata pod warunkiem pozytywnych wyników corocznych audytów w nadzorze. Po tym czasie, aby przedłużyć ważność certyfikatu FSSC 22000, należy poddać się ponownej certyfikacji. Wznowienie ważności certyfikatu jest dowodem dla partnerów i klientów na ciągłe doskonalenie procesów i długoterminowe zaangażowanie firmy w dbałość o bezpieczeństwo żywności.

TÜV Rheinland Polska oferuje certyfikację z niemiecką akredytacją DAkkS.

Poznawaj świat oczami ekspertów

Jak wygląda proces certyfikacji w branży spożywczej?

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

To też może Cię zainteresować

BRC Global Standard – Certyfikat BRC

BRC GS for Food Safety – TÜV Rheinland

Wejdź na brytyjskie rynki z certyfikatem bezpieczeństwa żywności zgodnie z normą BRC Global Standard.

Więcej

ISO 22000 - zarządzanie bezpieczeństwem żywności, certyfikat iso 22000

Certyfikacja zarządzania jakością dla przemysłu spożywczego, certyfikacja ISO 22000

Zapewnienie jakości bez luk – od producenta do konsumenta.

Więcej

Certyfikat IFS Food – Twój bilet do handlu w sektorze spożywczym

Nasza certyfikacja IFS Food dla przemysłu spożywczego wspiera firmy w budowaniu zaufania, przejrzystości i odpowiedzialności | TÜV Rheinland

Certyfikacja IFS Food zapewnia dostęp do rynku i przejrzystość dla firm z branży przetwórstwa spożywczego oraz firm pakujących produkty spożywcze

Więcej

IFS Broker - Twoja przepustka do handlu w sektorze spożywczym

Certyfikacja IFS Broker dla pośredników w handlu żywnością, agencji handlowych i importerów jest narzędziem budującym zaufanie i wykazującym przejrzystość

IFS Broker - Standard przeprowadzania audytów zgodności usług agencji handlowych, importerów i przedsiębiorstwa zajmujące się pośrednictwem w handlu żywnością w zakresie jakości i bezpieczeństwa produktów

Więcej

IFS Logistics - standard dla kluczowego ogniwa łańcucha dostaw

Certyfikat IFS Logistics dla przemysłu spożywczego wspiera firmy w budowaniu wiarygodności, przejrzystości i odpowiedzialności| TÜV Rheinland

IFS Logistics, przejrzystość i wiarygodność działań logistycznych dla produktów spożywczych i nieżywnościowych

Więcej

Ostatnio odwiedzane strony serwisu