current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

Emisja akustyczna

Emisja akustyczna – TÜV Rheinland

Badania emisji akustycznej w celu zapewnienia bezpiecznych, zgodnych urządzeń ciśnieniowych

Sprawdzanie integralności urządzeń ciśnieniowych pod naprężeniem jest niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa i ochrony aktywów Twojej firmy. Kiedy materiał ulega naprężeniu lub serii zmian wewnętrznych, wytwarza energię ze zlokalizowanych źródeł, które wytwarzają fale dźwiękowe.

Nasze badania emisji akustycznych przeprowadzane zgodnie z normami przemysłowymi EN 15495:2007 i EN 14584:2005, to nieniszcząca metoda wykrywania narastających deformacji, pęknięć, korozji i defektów metali na wczesnym etapie. Technika ta wskazuje zaistniałe uszkodzenie lub obszar naprężenia, znacznie rozwijający się w strukturze, co może zagrozić integralności lub bezpieczeństwu sprzętu.

Dzięki monitorowaniu fal dźwiękowych emitowanych w wyniku zmian materiałów nasze kontrole mogą dostarczyć informacji potrzebnych do zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa. Nasze usługi badania emisji akustycznej pomogą Twojej firmie w wykrywaniu, zapobieganiu i wdrażaniu środków zapobiegających awariom urządzeń ciśnieniowych.

Nasze wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie w połączeniu z doświadczeniem naszych techników serwisowych pozwala nam oferować niezawodne, efektywne pod względem czasu i kosztów kontrole dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

Zacznij od umówienia się na spotkanie z technikiem serwisu!

Nieniszczące badania (NDT) korozji i wykrywanie wad

Za sprawą innowacji i wprowadzenia bardziej złożonych geometrii zbiorników ciśnieniowych utrzymanie sprzętu w bezpiecznym stanie stało się większym wyzwaniem. Wdrażamy metody emisji akustycznych, które omijają trudności, z którymi często borykamy się, przeprowadzając ten rodzaj konserwacji. Po pierwsze, nasza kompleksowa metoda nie wymaga przerw w działaniu, wycofania z eksploatacji ani wyłączenia instalacji; można ją przeprowadzić podczas pracy z materiałem, dzięki czemu można zaoszczędzić czas.

Ponadto nasza metoda nie wymaga obecności personelu, wody ani energii w zbiorniku. Umożliwia monitorowanie i kontrolowanie całego sprzętu ciśnieniowego, od zbiorników po spoiny. Wykrywamy energię emitowaną przez same urządzenia, uzyskujemy natychmiastową informację zwrotną i analizujemy wyniki, umożliwiając podjęcie środków zabezpieczających, takich jak określenie odpowiedniego poziomu ciśnienia, na wczesnym etapie. Nasze podejście jest holistyczne: monitorujemy globalny obszar struktur urządzeń ciśnieniowych, nie — tylko obszar lokalny.

Nieniszczące badanie emisji akustycznej

Badania emisji akustycznej
Badania emisji akustycznej jest często wykonywane równolegle z badaniem hydrodynamicznym.

Badanie emisji akustycznej wymaga co najmniej trzech czujników emisji akustycznej zainstalowanych na zewnątrz konstrukcji (dostęp linowy) w celu zlokalizowania rozprzestrzeniających się uszkodzeń poprzez wykrywanie emitowanych fal akustycznych w układzie trójkątnym. Obejmuje ono trzy zasadnicze fazy:

1. Przed wykonaniem badania przeprowadza się pomiar tłumienia w celu zaplanowania położenia czujników.

2. Reakcje czujników są sprawdzane, a zebrane dane są zapisywane w celu zapewnienia pełnej i zrozumiałej oceny.

3. Gdy zostanie zakończona ocena danych, klient otrzymuje raport z wykazem obszarów wymagających dalszych badań nieniszczących.

Badanie emisji akustycznej jest metodą, którą można stosować w szerokim zakresie obszarów i urządzeń ciśnieniowych:

  • Rury
  • Zbiorniki
  • Zbiorniki sferyczne
  • Materiały wzmacniane włóknami
  • Zbiorniki i kontenery na stacjach paliw
  • Zbiorniki z gazem i wodorem

Niezrównane doświadczenie w zakresie metod pomiaru emisji akustycznej

Mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie zaawansowanych technik i specjalnych zastosowań badań nieniszczących. Nasz zespół ds. kontroli jest jednym z najlepszych na świecie, a nasze szerokie zaangażowanie w rozwój sprzętu, rozwiązania kontrolne i akredytowane kursy szkoleniowe świadczą o naszym zaangażowaniu i wiodącej pozycji w branży.

Dowiedz się więcej na temat indywidualnych rozwiązań w zakresie emisji akustycznej dla Twojej firmy.

Dowiedz się więcej o naszych usługach z zakresu emisji akustycznych

pdf Ulotka – Emisja akustyczna – badania nieniszczące 160 KB Pobierz
pdf Przegląd – Usługi badań nieniszczących 1 MB Pobierz
pdf Ulotka – Certyfikacja urządzeń ciśnieniowych 562 KB Pobierz

To też może Cię zainteresować

Mapowanie korozji

Mapowanie korozji – TÜV Rheinland

Opracowywanie strategii oceny stanu za pomocą naszego systemu obrazowania przy użyciu ultradźwięków.

Więcej

Szyki fazowane

Kontrola z szykiem fazowanym | TÜV Rheinland

Oceniamy jakość komponentów i potencjalne ryzyko dzięki zaawansowanej kontroli ultradźwiękowej z szykiem fazowanym (PAUT).

Więcej

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

Ostatnio odwiedzane strony serwisu