SHARE
X

Powrót do widoku ogólnego

Kampania edukacyjna TÜV Rheinland Polska „Testerzy Jakości” obchodzi pierwsze urodziny

21.09.2018Zabrze

Youtube’owy kanał „Testerzy Jakości” obchodzi pierwszą rocznicę powstania. Kanał jest efektem współpracy TÜV Rheinland Polska z twórcami z Los Videos. Dotychczas ukazały się 52 filmy pod szyldem „Testerów Jakości”. Na filmach prowadzący oraz specjaliści z laboratorium sprawdzają jakość artykułów wchodzących na rynek oraz doradzają, jak mądrze podejmować decyzje zakupowe.

„Testerzy Jakości” to projekt realizowany pod patronatem TÜV Rheinland Polska, firmy ze 140-letnią tradycją, która jest ekspertem w dziedzinie certyfikacji. Kanał na Youtube jest elementem kampanii edukacyjnej, mającej zwrócić uwagę konsumentów na istotne kwestie związane z jakością oraz bezpieczeństwem produktów codziennego użytku.

- Poprzez Youtube’owy projekt „Testerzy Jakości” realizujemy misję podnoszenia świadomości konsumentów w zakresie jakości i bezpieczeństwa produktów dostępnych na polskim rynku. Naszym celem jest wyedukowanie Polaków, na co powinni zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie danego produktu. Chcemy, by zwracali większą uwagę na znaki certyfikacji widoczne na opakowaniach czy samych produktach, które gwarantują, że dany artykuł został przebadany w laboratorium – mówi Mariusz Petri, kierownik sekcji marketingu TÜV Rheinland Polska.

- Filmy pokazują, jak wyglądają testy produktów w laboratorium, przy pomocy jakich narzędzi weryfikuje się ich wytrzymałość oraz jakie parametry sprawdzają specjaliści. Testujemy, czy produkty spełniają normy i mogą uzyskać certyfikat jakości. Ale oceniamy też ich użyteczność, np. czy smartfon dobrze leży w dłoni – mówi Tomasz Czampiel, dyrektor działu ds. certyfikacji wyrobów TÜV Rheinland Polska. Eksperymenty wykonywane na filmach przez testerów są zestawiane z wiedzą specjalistów w danej dziedzinie.

Przez rok działalności „Testerzy Jakości” sprawdzali m.in. smartfony, walizki, kubki termiczne, lampki choinkowe, odzież sportową, a nawet perony dworców kolejowych. - Po roku prowadzenia kampanii na Youtube mamy ponad milion wyświetleń i prawie 30 tys. subskrybentów. W kolejnym roku liczymy na zwiększenie zasięgu kampanii i jeszcze większy wzrost zainteresowania konsumentów tematyką związaną z badaniem jakości i bezpieczeństwem produktów – mówi Milena Zielińska, kierownik ds. certyfikacji wyrobów TÜV Rheinland Polska, która sprawuje nadzór merytoryczny nad scenariuszami filmów oraz występuje w części z nich. Wśród prowadzących testy jest Tomasz Rożek, znany z telewizyjnego programu Sonda 2. Za realizację filmów odpowiada agencja Los Videos.

Agata Tynka
+48 32 271 64 89 w. 105
Napisz e-mail