current language
Newsroom dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

TÜV Rheinland Polska z nową siedzibą na Śląsku

Zabrze | 01.06.2021

Firma TÜV Rheinland Polska, jedna z czołowych firm certyfikacyjnych i badawczych w Polsce, podjęła decyzję o przeniesieniu siedziby głównej z Warszawy do Zabrza. Zmiana ta jest konsekwencją planów jakie koncern TÜV International GmbH wiąże z regionem Śląska.

Pierwszą dużą inwestycją było stworzenie w 2018 roku Shared Service Center w Katowicach. Centrum Usług Wspólnych, zlokalizowane w Silesia Business Park, zatrudnia ponad 200 osób.

Obecnie koncern zainwestował w biurowiec przy ul. Wolności w Zabrzu. Budynek został dostosowany do potrzeb spółki. Na czterech piętrach powstała nowoczesna przestrzeń dla pracowników wszystkich działów firmy: Działu Certyfikacji Systemów, Działu Usług dla Przemysłu, Działu Certyfikacji Wyrobów, Działu Ekonomicznego, Działu Szkoleń i Certyfikacji Osób. Powstało także laboratorium badawcze oraz sale szkoleniowe, w tym specjalne pomieszczenia przygotowane do prowadzenia zajęć praktycznych w ramach szkoleń z zakresu badań nieniszczących (NDT).

- Przeniesienie siedziby głównej spółki z Warszawy do Zabrza to naturalna konsekwencja planów rozwojowych. Większość naszych wysoko wykwalifikowanych pracowników mieszka i pracuje na Śląsku. Tutaj zlokalizowana jest także duża grupa naszych klientów – mówi Janusz Grabka, Prezes Zarządu TÜV Rheinland Polska.

- Cieszę się, że od 1 czerwca pieniądze z podatków będą wspierać miasto, w którym od lat rozwijamy działalność biznesową. Dlatego zabrzański oddział został wybrany na siedzibę główną spółki. Jesteśmy otwarci na współpracę ze śląskimi uczelniami, dajemy szansę młodym ludziom na zdobycie doświadczenia zawodowego w trakcie staży i praktyk. Cały czas prowadzimy procesy rekrutacyjne na ciekawe stanowiska, zarówno do biura w Zabrzu, jak i do innych lokalizacji – dodaje.

Kontakt